Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZmiana rektora w WSKM. Powołany na trzyletnią kadencję

Zmiana rektora w WSKM. Powołany na trzyletnią kadencję

Dodano: , Żródło: LM.pl
Zmiana rektora w WSKM. Powołany na trzyletnią kadencję
Szkolnictwo wyższe

fot. Wyższa Szkoła Kadr Menedżerskich w Koninie

Od 6 lipca Wyższa Szkoła Kadr Menedżerskich w Koninie ma nowego rektora. Został nim dotychczasowy kanclerz uczelni dr Krzysztof Kupiński.

O zmianie rektora poinformowała sama uczelnia na swoim profilu FB. 6 lipca zarząd stowarzyszenia „Kadry dla Konina”, które jest założycielem WSKM, powołał na to stanowisko dr. Krzysztofa Kupińskiego. Jego kadencja potrwa do końca sierpnia 2027 roku.

Krzysztof Kupiński wcześniej pełnił funkcję kanclerza uczelni, był również kierownikiem studiów podyplomowych i redaktorem naczelnym „Zeszytów Naukowych i Szkiców”. We wrześniu ubiegłego roku obronił doktorat na Akademii Jagiellońskiej w Toruniu. Tematem jego rozprawy było „Szkolnictwo ogólnokształcące i zawodowe w powiecie konińskim w latach 1945 – 1975”. Ponadto ma na swoim koncie kilkanaście publikacji naukowych z zakresu teologii, pedagogiki i historii. W ostatnich wyborach samorządowych pełnił funkcję pełnomocnika komitetu Jakuba Eltmana – Wasz Konin, którego kandydaci ubiegali się o miejsca w Radzie Miasta Konina.  

Poprzedni rektor WSKM, Marek Waszkowiak (zgodził się na publikację wizerunku i danych osobowych), na początku czerwca został zatrzymany przez CBA. Wraz z dwoma innymi rektorami niepublicznych uczelni usłyszał zarzut przekupstwa i płatnej protekcji czynnej.

Łapówki miały być wręczone osobie reprezentującej Polską Komisję Akredytacyjną. – Celem przestępczego działania było bezprawne wywieranie wpływu na decyzje dotyczące uczelni wyższych, którymi zarządzali zatrzymani rektorzy. W sprawie przewijają się wątki związane z kontrolami i wnioskami rozpatrywanymi przez Polską Komisję Akredytacyjną wobec tych uczelni wyższych poinformowało w komunikacie CBA. Waszkowiak w oświadczeniu przekazał mediom, że jest niewinny i zadeklarował współpracę z prokuraturą.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole