Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZapadł wyrok ws. tragicznego wypadku konińskich pielgrzymów w Chorwacji

Zapadł wyrok ws. tragicznego wypadku konińskich pielgrzymów w Chorwacji

Dodano: , Żródło: LM.pl
Zapadł wyrok ws. tragicznego wypadku konińskich pielgrzymów w Chorwacji
Sąd

fot. profil TT Ivany Brkić

Rok pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz grzywna w wysokości 10 tys. zł – tak warszawski sąd ukarał przewoźnika, który organizował wyjazd pielgrzymów do Medjugorie w 2022 r. W wypadku, do którego doszło w Chorwacji, zginęło czworo koninian.

Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 6 sierpnia 2022 r. w Chorwacji. Na 62 kilometrze autostrady A4 w kierunku Zagrzebia, między miejscowościami Bisaszki i Podvorec, autobus z polskimi pielgrzymami nagle zjechał z drogi i wpadł do rowu. Wśród podróżujących do Medjugorie była kilkunastoosobowa grupa koninian. Dwanaście osób wówczas zginęło, w tym czworo uczestników z Konina.

Niedługo później na jaw wyszedł fakt, że przewoźnik, do którego należał autokar wiozący pielgrzymów działał bez wymaganego wpisu do rejestru. Prokuratura wniosła w tej sprawie akt oskarżenia do sądu. Dodatkowo wykazała, że Jarosław M. od 14 października 2022 roku M. organizował wyjazdy wbrew zakazowi wykonywania działalności organizatora turystyki orzeczonemu decyzją Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Warszawie, właśnie zapadł wyrok w tej sprawie. Jarosław M. został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata oraz grzywnę w wysokości 10 tys. zł. Ponadto otrzymał zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie turystyki, pośrednictwa turystycznego i agencji turystycznej przez trzy lata. Wyrok nie jest prawomocny.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole