Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWypadek w Chorwacji. Biuro podróży ma zakaz prowadzenia działalności

Wypadek w Chorwacji. Biuro podróży ma zakaz prowadzenia działalności

Dodano:
Wypadek w Chorwacji. Biuro podróży ma zakaz prowadzenia działalności

Marszałek województwa mazowieckiego stwierdził dziś, że Biuro Podróży „U Brata Józefa” działało bez wymaganego wpisu do specjalnego rejestru, w związku z tym zakazał firmie wykonywania takich usług przez trzy najbliższe lata – poinformowało nas biuro prasowe marszałka. Należący do firmy autokar rozbił się na początku sierpnia w Chorwacji. Zginęło 12 osób, kilkadziesiąt zostało rannych.

Jak informuje biuro prasowe marszałka, według przepisów działalność taka podlega ustawie o imprezach turystycznych. - Podmiot, który nie widnieje w rejestrze, działa niezgodnie z przepisami prawa oraz nie podlega planowym kontrolom organizatorów turystyki, które dają gwarancję jakości oferowanych usług - wyjaśnia.

Właściciel biura zaraz po tragedii tłumaczył, że nie on był organizatorem wyjazdu, tylko siostra zakonna. Mimo to marszałek skierował sprawę do prokuratury. Śledztwo trwa.

Decyzja marszałka o zakazie wykonywania działalności przez biuro podróży „U Brata Józefa” w ciągu 3 najbliższych lat podlega natychmiastowemu wykonaniu.

Przypomnijmy, do tragedii doszło 6 sierpnia na autostradzie A4. Autokar, który wiózł pielgrzymów do Medjugorie, jadąc w stronę Zagrzebia, nagle wypadł z drogi, uderzył z impetem w betonowe zabezpieczenia i stoczył się do rowu. W katastrofie zginęło 12 osób, w tym 6 z Konina i okolic, a ponad 30 zostało rannych.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole