Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Konińska policja odnotowała próby oszustw telefonicznych. 

LM.plWiadomościZespół Tańca Ludowego "Kościelec". To jest żywioł!

Zespół Tańca Ludowego "Kościelec". To jest żywioł!

Dodano:
Zespół Tańca Ludowego "Kościelec". To jest żywioł!
jubileusz

Zaczęło się statecznym polonezem. Zakończyło żywiołowym krakowiakiem. Zespół Tańca Ludowego „Kościelec” świętował jubileusz.

Zespół działa przy Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu. Został reaktywowany po latach i od 1997 jest prowadzony przez Annę Kucharską, wieloletnią nauczycielkę geografii, która jest także wykwalifikowanym instruktorem tańca. Mimo, że skład zespołu się zmienia wraz z uczniami, wielu z nich kontynuuje taneczne pasje w innych formacjach. Od 25 lat jest wizytówką szkoły, gminy i powiatu kolskiego. Stąd wielu gości na jubileuszowych obchodach.

- To szkoła, w której działo i dzieje się wiele dobrego, zarówno na tej naukowej kanwie, jak i kulturalnej. Przez całe lata dbamy o rozwój kulturalny – powiedziała Anna Kucharska.  

Podczas sobotniego popołudnia na scenie i wokół niej pojawiło się kilka pokoleń. Tańczyli absolwenci i obecni uczniowie. W prowadzeniu zespołu, który jest ozdobą imprez, przeglądów i festiwali folklorystycznych w regionie i nie tylko, pomaga Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Kultury i Folkloru przy ZSR CKU.

- Jeżeli nic nie stanie nam na przeszkodzie to zaprosimy na 30-lecie zespołu – powiedziała Lucyna Tybura, szefowa stowarzyszenia.

Prowadzącej Annie Kucharskiej dziękowały kolejne roztańczone pokolenia. Wszyscy, którzy zetknęli się z zespołem byli wdzięczni za pokazanie piękna kultury ludowej i możliwość realizowania pasji. Za życzliwość i cenne rady. Za wspólnie spędzony czas i stworzenie przestrzeni dla wieloletniej przyjaźni. A w finale zabrzmiało naprawdę gromkie „Sto lat” oraz wspólna pieśń łącząca pokolenia.  

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole