Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZmieniamy Konin odcina się od Kotlarskiego. Rozwód po pierwszej turze

Zmieniamy Konin odcina się od Kotlarskiego. Rozwód po pierwszej turze

Dodano:
Zmieniamy Konin odcina się od Kotlarskiego. Rozwód po pierwszej turze
wybory

Komitet Zmieniamy Konin odcina się od Michała Kotlarskiego po jego poparciu dla Roberta Popkowskiego. 

Po deklaracji Michała Kotlarskiego o poparciu dla  Roberta Popkowskiego w drugiej turze wyborów na prezydenta Konina, zawrzało w środowisku, które dotąd reprezentował. Na stronie internetowej ukazało się oświadczenie komitetu, który oprócz list do Rady Miasta Konina (wszedł tylko Jarosław Sidor z ostatniego miejsca w IV okręgu), miał także swojego kandydata na prezydenta.  

- Komitet Wyborczy Stowarzyszenia Zmieniamy Konin tworzyliśmy wspólnie z grupą "Konin na Tak" Michała Kotlarskiego tylko na potrzeby wyborów samorządowych i przeciwdziałania ordynacji niesprzyjającej małym ugrupowaniom – czytamy w oświadczeniu. - Nasza współpraca wyborcza zakończyła się po pierwszej turze wyborów samorządowych 7 kwietnia bieżącego roku.

Członkowie przekonują, że Michał Kotlarski nie jest członkiem stowarzyszenia ZK, a poparcie udzielone w drugiej turze wyborów samorządowych jest jego prywatnym, nie konsultowanym wyborem.

- Odcinamy się od tej decyzji. Jako stowarzyszenie Zmieniamy Konin skupiamy się ponownie na pracy społecznej. Wybory samorządowe są dla nas kwestią zamkniętą i jako organizacja nie udzielamy poparcia żadnemu kandydatowi na stanowisko Prezydenta Miasta Konina w II turze wyborów samorządowych – czytamy dalej.

Stowarzyszenie pozostawia wybór własnemu uznaniu każdego członka grupy.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole