Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZnany w Koninie duszpasterz rozbił się autem po pijanemu. Jest decyzja sądu

Znany w Koninie duszpasterz rozbił się autem po pijanemu. Jest decyzja sądu

Dodano: , Żródło: LM.pl
Znany w Koninie duszpasterz rozbił się autem po pijanemu. Jest decyzja sądu
Wypadek

Nie było procesu, lecz dobrowolne poddanie się karze. Znany w Koninie ks. Paweł Ś. zapłaci grzywnę w wysokości 1500 zł i przez cztery lata nie będzie mógł kierować autem. Ponad rok temu dachował pod Brześciem Kujawskim, prowadząc samochód z 2,5 promila alkoholu we krwi.

Ks. Paweł dachował samochodem 10 listopada minionego roku pod Brześciem Kujawskim (woj. kujawsko-pomorskie), gdzie pełnił posługę. U kierowcy stwierdzono ok. 2,5 promila alkoholu we krwi. Prowadząca sprawę włocławska policja postawiła księdzu zarzut jazdy po pijanemu. Duchowny przyznał się do winy.

Procesu przed sądem nie było. Jak ustalił Super Express, duchowny dobrowolnie poddał się karze. Ma zapłacić grzywnę w wysokości 1,5 tys. zł, otrzymał również czteroletni zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto musi również wpłacić 5 tys. zł nawiązki na Fundusz Sprawiedliwości.

Ksiądz Paweł Ś. jest doskonale znany w Koninie, gdzie spędził kilkanaście lat jako duszpasterz. Zaczynał w parafii bł. Jerzego Matulewicza, następnie trafił do św. Wojciecha, potem do św. Maksymiliana. Był współorganizatorem muzycznego Tryptyku Zaduszkowego w kościele św. Wojciecha, gdzie pojawiały się wielkie artystyczne nazwiska i cyklu koncertów pod hasłem „Trzeźwienie przez kulturę”. Chętnie prezentował swoje zbiory kapliczek i figur Chrystusa Frasobliwego, które często towarzyszyły koncertom.

Znany był również jako terapeuta uzależnień. W diecezji włocławskiej pełnił rolę duszpasterza trzeźwości. Po wypadku tę funkcję stracił.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole