Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościŻuraw samojezdny - rodzaje i zastosowanie

Żuraw samojezdny - rodzaje i zastosowanie

Materiał promocyjny

Dodano:
Żuraw samojezdny - rodzaje i zastosowanie
Materiał promocyjny

W branży budowlanej wykorzystuje się różnorodne maszyny, bez których codzienna praca byłaby znacznie utrudniona lub też niemożliwa. Wśród maszyn budowlanych warto wymienić żurawie samojezdne. Sprzęt ten wykorzystywany jest do podnoszenia, opuszczania i przekładania ciężkich przedmiotów. Istnieją różne rodzaje żurawi i w zależności od typu oraz konkretnych parametrów, mogą mieć one różne zastosowania. Jakie są rodzaje żurawi? W jakich warunkach najlepiej się sprawdzają? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule!

Żuraw samojezdny - co to jest?

Żuraw samojezdny to maszyna, która wykorzystuje dźwignicę umieszczoną na podwoziu ciężarówki. Maszyna ma dwa silniki, z których jeden służy wyłącznie do poruszania się. Żuraw składa się z kilku części, w tym wciągarek, znajdujących się na oddzielnej konstrukcji nośnej oraz wychylnego, teleskopowego wysięgnika, który jest umieszczony na obrotowej kolumnie. Konstrukcja żurawia umożliwia podnoszenie i opuszczanie ciężarów. Żuraw samojezdny dedykowany jest dwóch trybom pracy: transportowemu i dźwigowemu.

Zastosowanie żurawi samojezdnych

Wśród najpopularniejszych zastosowań żurawi samojezdnych należy wymienić przede wszystkim budownictwo (główna jako wsparcie montażu obiektów przemysłowych). To jednak nie koniec. Żurawie z powodzeniem wykorzystywane są także do prac transportowych oraz przeładunkowych. W ten sposób mogą być stosowane np. na terenie różnych zakładów pracy, w centrach logistycznych, magazynach, placach budowy lub nawet w portach i składowiskach. Jest to też sprzęt wykorzystywany w zamkniętych pomieszczeniach czy strefach zagrożenia wybuchem, jednak wówczas są to żurawie samojezdne z napędem elektrycznym.

Rodzaje żurawi samojezdnych

Istnieją różne rodzaje żurawi samojezdnych, które są dostosowane do różnych rodzajów terenu. Typ podwozia, na którym jest montowana maszyna, wpływa na następujący podział żurawi: żurawie samochodowe, żurawie jezdniowo-terenowe, żurawie terenowe kołowe i żurawie gąsienicowe. Na podział wpływ może mieć także rodzaj napędu. Wyróżnić należy żurawie samojezdne z napędem spalinowo-mechanicznym, spalinowo-elektrycznym lub spalinowo-hydraulicznym. Ponadto specyfikację żurawi określa się na podstawie konkretnych parametrów. Głównym wskaźnikiem jest udźwig, który zależny jest od długości wysięgu, długości wysięgnika i jego kąta pochylenia, rodzaju olinowania oraz sposobu podparcia żurawia.

Gdzie wynająć żurawie i dźwigi samojezdne?

Jeżeli zdecydowałeś się, że w Twojej realizacji niezbędne będzie wykorzystanie żurawia samojezdnego to masz dwie opcje: kupno lub wynajem. Kupno żurawia samojezdnego lub dźwiga nie zawsze jest dobrym ekonomicznie rozwiązaniem. W wielu przypadkach o wiele lepszych wyborem będzie wynajem dźwigu od sprawdzonej, mającej za sobą szereg realizacji firmy, jak MAX-BUD1. Dobrze jest się decydować także na najlepsze maszyny na rynku. Do takich bez wątpienia należy dźwig Liebherr. Jest to maszyna, którą cechuje niezwykła wszechstronność w zakresie możliwości technicznych m.in. może być zainstalowana zarówno na powierzchni ziemi, jak i na ścianach czy dachach budynków. Jeżeli wiesz już, jakie są rodzaje żurawi samojezdnych, jakie są ich zastosowania i gdzie najlepiej je wynająć to nie pozostało już nic innego jak rozpocząć prace.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole