Skocz do zawartości
LM.plImprezyBĘKARTY PAŃSZCZYZNY. Zapraszamy na spotkanie z Michałem Rauszerem

BĘKARTY PAŃSZCZYZNY. Zapraszamy na spotkanie z Michałem Rauszerem

Dodano:
BĘKARTY PAŃSZCZYZNY. Zapraszamy na spotkanie z Michałem Rauszerem
#kultura

Gdzie: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Zagórów

Kiedy: 17 września 2021, godz. 18:00

wstęp wolny

Czy niewolnictwo to naprawdę taka odległa przeszłość? Czy człowiek może być przekazywany w spadku?  Kto wie, kogo możemy uznać za pierwszego polskiego terrorystę? Jakie były początki mafii? Nieoczywiste tematy w historii polskich chłopów - tego nie mogliście się wcześniej dowiedzieć z lekcji historii!

A dowiecie się na pewno na kolejnym spotkaniu organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Zagórów. O sytuacji pańszczyźnianego chłopa opowie doktor Michał Rauszer.Nasz gość jest adiunktem na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego, zajmuje się antropologią, ale jego książka „Bękarty pańszczyzny. Historia Buntów chłopskich” zmienia spojrzenie na historię Polski w ogóle, pokazuje nam relacje społeczne i rządzącą nami ekonomię z innej perspektywy.

Książka „Bękarty pańszczyzny” otwiera serię Wydawnictwa RM „Ludowa historia Polski”. Wbrew tytułowi serii książka dużo mówi nam o nas samych i naszej teraźniejszości.  Zapewniamy – całe spotkanie będzie frapujące! Zapraszamy – ten temat jest jednym z najszerzej dyskutowanych tego roku! 

__________

Fot. Krzysztof Żuczkowski

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole