Dzisiaj jest niedziela 11 kwietnia 2021, imieniny: Filipa, Leona, Jaromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17710) SPORT FORUM FIRMY (5590) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
9 / 3oC
Pojutrzepogoda
8 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Osadzie Janaszkowo pomieszczenia do rehabilitacj ... (0)Konin. Pamiętajcie o muzealnych ogrodach! Zagościł ... (2)

Konin. Skrzypek Janusz Wawrowski na koncercie charytatywnym 

Dodano: 12.04.2017 17:39

Janusz Wawrowski, światowej sławy skrzypek zagra w Konińskim Domu Kultury 21 kwietnia podczas koncertu charytatywnego ,,Zdążyć przed SLA”. Koncert poświęcony będzie pamięci Andrzejowi Dyce, konińskiemu karatece, zmarłemu w tym roku na tę chorobę.

Andrzej Dyka był współtwórcą karate w Koninie, sportowcem i działaczem. Jak wspominają pracownicy Fundacji ,,Daj mi skrzydła”, Andrzej „Długi” Dyka trafił pod ich opiekę już w trakcie choroby. Dzięki zaangażowaniu przyjaciół Andrzeja, którzy natychmiast stali się wolontariuszami, prowadzono akcję KUP ,,Długiemu" ŻYCIE. Działania te pokazały, jak ważne jest wsparcie bliskich, jedność i prawdziwe tworzenie społeczności. Dzięki zbiórkom publicznym, aukcjom życia, pracy wszystkich, Andrzej mógł uczestniczyć w nowoczesnej terapii, prawidłowo się odżywiać i rehabilitować.

Andrzej Dyka zmarł 1 lutego bieżącego roku. Okazało się jednak, że wokół jest wiele innych osób cierpiących na SLA, chorobę, która zabija powoli… Dlatego tak ważne jest stałe i regularne działanie. Wolontariusze z akcji KUP „Długiemu” ŻYCIE prowadzą więc nadal walkę, aby ,,Zdążyć przed SLA” i uratować jak najwięcej osób. Jedną z akcji jest przygotowywany koncert charytatywny z udziałem światowej sławy skrzypka Janusza Wawrowskiego. Podczas koncertu, który odbędzie się w KDK 21 kwietnia o godz. 20.00, prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji ,,Daj mi skrzydła”.

Janusz Wawrowski urodził się w Koninie, tu pierwsze szlify artystyczne zdobywał w PSM I i II stopnia. Jest absolwentem i wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Warsztat swój doskonalił podczas kursów mistrzowskich u Mirosława Ławrynowicza, Yaira Klessa oraz Salvatore Accardo. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów. W dorobku ma wiele znakomitych nagrań płytowych; w 2016 ukazała się „Sequenza”, płyta z utworami włoskiego kompozytora awangardowego Luciano Berio oraz kompozycjami Krzysztofa Pendereckiego, Eugene’a Ysaye i Dariusza Przybylskiego (też koninianina).

Koncert charytatywny ,,Zdążyć przed SLA’’ organizowany jest przez Fundację ,,Daj mi skrzydła” i Koniński Dom Kultury, przy wsparciu Drukarni ,,Impresja’’. Wstęp wolny. Podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy dla koninian chorych na SLA.

  • Skrzypek Janusz Wawrowski na koncercie charytatywnym w Koninie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Taki tam światowej sławy a nawet w Wikipedii go nie ma.
Dodano: 13.04.2017 05:30    Przez: ~Piesek preeiowy

KOMENTARZE

Co ja bym dał abym mógł tego piszczenia posłuchać
Dodano: 12.04.2017 18:15    Przez: ~Ignorant
Nie sądzę aby to się komuś podobało, ludzie chodzą na takie występy bo w pewnych kręgach tak wypada a inni bo do tych kręgów aspirują.
Dodano: 13.04.2017 05:12    Przez: ~Znawca
"Światowej sławy" w oczach mamy i taty za pieniądze pacjentów.
Dodano: 12.04.2017 20:26    Przez: ~Ja
Talentu nie da się kupić za pieniądze mamy i taty
Dodano: 12.04.2017 22:11    Przez: ~Dorota
Trzeba się było w szkole uczyć, to też byś miał pieniądze, a nie hejtował porządnych ludzi
Dodano: 12.04.2017 22:11    Przez: ~Observer
Dorota, dla moich rodziców problemem było w latach 80-tych jechać do Poznania po plastikowy flet na lekcję muzyki w podstawówce bo w Koninie wtedy nie szło kupić. Nie mieli ani pieniędzy a wyjazd do Poznania ich przerastał. A co tu dopiero szkoła muzyczna. Więc nie bredź o talencie. Nawet nie miałem szansy się przekonać czy go mam. Syn tak zamożnych i oświeconych rodziców może realizować się w każdej dziedzinie jaką sobie wymarzy a syn robotnika (szczególnie jeśli rodzicom wszystko wisi) moż co najwyżej zostać piłki kopaczem w pod warunkiem, że w mieście są jakieś logiczne kluby pracujące z dzieciakami.
Dodano: 13.04.2017 06:24    Przez: ~Dorota ogarnij się
Taki tam światowej sławy a nawet w Wikipedii go nie ma.
Dodano: 13.04.2017 05:30    Przez: ~Piesek preeiowy
O już hieny nie śpią
Dodano: 13.04.2017 06:46    Przez: ~marcio
Spójrzmy na to inaczej. Człowiek robi coś charytatywnie dla innych więc po co to wszystkie głupie uwagi? Kto z Was zrobił coś podobnego dla innych bezinteresownie? Pytanie retoryczne.
Dodano: 13.04.2017 07:35    Przez: ~obiektywna
Według niektórych bogaci nie mogą mieć talentu. Ciekawy sposób na usprawiedliwienie swojego lenistwa
Dodano: 13.04.2017 11:19    Przez: ~ocn
Każdy ma jakiś talent ale nie każdy ma na tyle swiadomych i majętnych rodziców którzy ten talent dostrzegą i pomogą go rozwinąć. Czy to tak trudno zrozumieć?
Dodano: 13.04.2017 12:46    Przez: ~Amen
Boże, znowu niektórym się ulewa, że ktoś lepszy od nich coś robi dla innych... Opamiętajcie się z tym narzekaniem....
Dodano: 14.04.2017 06:50    Przez: ~TGW
podejrzewam iż większość komentujacych baranow nigdy nie slysza Jak gośc gra a zal zadek ściska że potrafił wykorzystać talent popierając go latami pracy.Barany rozwijali swe talenty pod kioskiem z piwem , dziedzicząc pewnie po rodzicach postrzeganie świata. takie typowe dla prymitywów, zapewniam melomanow warto posłuchać
Dodano: 20.04.2017 21:15    Przez: ~emeryt

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.