Dzisiaj jest wtorek 21 maja 2019, imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19337) SPORT FORUM FIRMY (5339) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 15oC
Jutropogoda
20 / 14oC
Pojutrzepogoda
15 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Proces wchłonięcia Geotermii Konin przez MPEC powo ... (33)Piłka nożna. Symulacja ligowa. Kto spadnie, kto aw ... (2)

Konin. Skrzypek Janusz Wawrowski na koncercie charytatywnym 

Dodano: 12.04.2017 17:39

Janusz Wawrowski, światowej sławy skrzypek zagra w Konińskim Domu Kultury 21 kwietnia podczas koncertu charytatywnego ,,Zdążyć przed SLA”. Koncert poświęcony będzie pamięci Andrzejowi Dyce, konińskiemu karatece, zmarłemu w tym roku na tę chorobę.

Andrzej Dyka był współtwórcą karate w Koninie, sportowcem i działaczem. Jak wspominają pracownicy Fundacji ,,Daj mi skrzydła”, Andrzej „Długi” Dyka trafił pod ich opiekę już w trakcie choroby. Dzięki zaangażowaniu przyjaciół Andrzeja, którzy natychmiast stali się wolontariuszami, prowadzono akcję KUP ,,Długiemu" ŻYCIE. Działania te pokazały, jak ważne jest wsparcie bliskich, jedność i prawdziwe tworzenie społeczności. Dzięki zbiórkom publicznym, aukcjom życia, pracy wszystkich, Andrzej mógł uczestniczyć w nowoczesnej terapii, prawidłowo się odżywiać i rehabilitować.

Andrzej Dyka zmarł 1 lutego bieżącego roku. Okazało się jednak, że wokół jest wiele innych osób cierpiących na SLA, chorobę, która zabija powoli… Dlatego tak ważne jest stałe i regularne działanie. Wolontariusze z akcji KUP „Długiemu” ŻYCIE prowadzą więc nadal walkę, aby ,,Zdążyć przed SLA” i uratować jak najwięcej osób. Jedną z akcji jest przygotowywany koncert charytatywny z udziałem światowej sławy skrzypka Janusza Wawrowskiego. Podczas koncertu, który odbędzie się w KDK 21 kwietnia o godz. 20.00, prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji ,,Daj mi skrzydła”.

Janusz Wawrowski urodził się w Koninie, tu pierwsze szlify artystyczne zdobywał w PSM I i II stopnia. Jest absolwentem i wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Warsztat swój doskonalił podczas kursów mistrzowskich u Mirosława Ławrynowicza, Yaira Klessa oraz Salvatore Accardo. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów. W dorobku ma wiele znakomitych nagrań płytowych; w 2016 ukazała się „Sequenza”, płyta z utworami włoskiego kompozytora awangardowego Luciano Berio oraz kompozycjami Krzysztofa Pendereckiego, Eugene’a Ysaye i Dariusza Przybylskiego (też koninianina).

Koncert charytatywny ,,Zdążyć przed SLA’’ organizowany jest przez Fundację ,,Daj mi skrzydła” i Koniński Dom Kultury, przy wsparciu Drukarni ,,Impresja’’. Wstęp wolny. Podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy dla koninian chorych na SLA.

  • Skrzypek Janusz Wawrowski na koncercie charytatywnym w Koninie

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Taki tam światowej sławy a nawet w Wikipedii go nie ma.
Dodano: 13.04.2017 05:30    Przez: ~Piesek preeiowy

KOMENTARZE

Co ja bym dał abym mógł tego piszczenia posłuchać
Dodano: 12.04.2017 18:15    Przez: ~Ignorant
Nie sądzę aby to się komuś podobało, ludzie chodzą na takie występy bo w pewnych kręgach tak wypada a inni bo do tych kręgów aspirują.
Dodano: 13.04.2017 05:12    Przez: ~Znawca
"Światowej sławy" w oczach mamy i taty za pieniądze pacjentów.
Dodano: 12.04.2017 20:26    Przez: ~Ja
Talentu nie da się kupić za pieniądze mamy i taty
Dodano: 12.04.2017 22:11    Przez: ~Dorota
Trzeba się było w szkole uczyć, to też byś miał pieniądze, a nie hejtował porządnych ludzi
Dodano: 12.04.2017 22:11    Przez: ~Observer
Dorota, dla moich rodziców problemem było w latach 80-tych jechać do Poznania po plastikowy flet na lekcję muzyki w podstawówce bo w Koninie wtedy nie szło kupić. Nie mieli ani pieniędzy a wyjazd do Poznania ich przerastał. A co tu dopiero szkoła muzyczna. Więc nie bredź o talencie. Nawet nie miałem szansy się przekonać czy go mam. Syn tak zamożnych i oświeconych rodziców może realizować się w każdej dziedzinie jaką sobie wymarzy a syn robotnika (szczególnie jeśli rodzicom wszystko wisi) moż co najwyżej zostać piłki kopaczem w pod warunkiem, że w mieście są jakieś logiczne kluby pracujące z dzieciakami.
Dodano: 13.04.2017 06:24    Przez: ~Dorota ogarnij się
Taki tam światowej sławy a nawet w Wikipedii go nie ma.
Dodano: 13.04.2017 05:30    Przez: ~Piesek preeiowy
O już hieny nie śpią
Dodano: 13.04.2017 06:46    Przez: ~marcio
Spójrzmy na to inaczej. Człowiek robi coś charytatywnie dla innych więc po co to wszystkie głupie uwagi? Kto z Was zrobił coś podobnego dla innych bezinteresownie? Pytanie retoryczne.
Dodano: 13.04.2017 07:35    Przez: ~obiektywna
Według niektórych bogaci nie mogą mieć talentu. Ciekawy sposób na usprawiedliwienie swojego lenistwa
Dodano: 13.04.2017 11:19    Przez: ~ocn
Każdy ma jakiś talent ale nie każdy ma na tyle swiadomych i majętnych rodziców którzy ten talent dostrzegą i pomogą go rozwinąć. Czy to tak trudno zrozumieć?
Dodano: 13.04.2017 12:46    Przez: ~Amen
Boże, znowu niektórym się ulewa, że ktoś lepszy od nich coś robi dla innych... Opamiętajcie się z tym narzekaniem....
Dodano: 14.04.2017 06:50    Przez: ~TGW
podejrzewam iż większość komentujacych baranow nigdy nie slysza Jak gośc gra a zal zadek ściska że potrafił wykorzystać talent popierając go latami pracy.Barany rozwijali swe talenty pod kioskiem z piwem , dziedzicząc pewnie po rodzicach postrzeganie świata. takie typowe dla prymitywów, zapewniam melomanow warto posłuchać
Dodano: 20.04.2017 21:15    Przez: ~emeryt

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.