Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKonin. Skrzypek Janusz Wawrowski na koncercie charytatywnym 

Konin. Skrzypek Janusz Wawrowski na koncercie charytatywnym 

Dodano:
Konin. Skrzypek Janusz Wawrowski na koncercie charytatywnym 

Janusz Wawrowski, światowej sławy skrzypek zagra w Konińskim Domu Kultury 21 kwietnia podczas koncertu charytatywnego ,,Zdążyć przed SLA”. Koncert poświęcony będzie pamięci Andrzejowi Dyce. 

Janusz Wawrowski, światowej sławy skrzypek zagra w Konińskim Domu Kultury 21 kwietnia podczas koncertu charytatywnego ,,Zdążyć przed SLA”. Koncert poświęcony będzie pamięci Andrzejowi Dyce, konińskiemu karatece, zmarłemu w tym roku na tę chorobę.

Andrzej Dyka był współtwórcą karate w Koninie, sportowcem i działaczem. Jak wspominają pracownicy Fundacji ,,Daj mi skrzydła”, Andrzej „Długi” Dyka trafił pod ich opiekę już w trakcie choroby. Dzięki zaangażowaniu przyjaciół Andrzeja, którzy natychmiast stali się wolontariuszami, prowadzono akcję KUP ,,Długiemu" ŻYCIE. Działania te pokazały, jak ważne jest wsparcie bliskich, jedność i prawdziwe tworzenie społeczności. Dzięki zbiórkom publicznym, aukcjom życia, pracy wszystkich, Andrzej mógł uczestniczyć w nowoczesnej terapii, prawidłowo się odżywiać i rehabilitować.

Andrzej Dyka zmarł 1 lutego bieżącego roku. Okazało się jednak, że wokół jest wiele innych osób cierpiących na SLA, chorobę, która zabija powoli… Dlatego tak ważne jest stałe i regularne działanie. Wolontariusze z akcji KUP „Długiemu” ŻYCIE prowadzą więc nadal walkę, aby ,,Zdążyć przed SLA” i uratować jak najwięcej osób. Jedną z akcji jest przygotowywany koncert charytatywny z udziałem światowej sławy skrzypka Janusza Wawrowskiego. Podczas koncertu, który odbędzie się w KDK 21 kwietnia o godz. 20.00, prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji ,,Daj mi skrzydła”.

Janusz Wawrowski urodził się w Koninie, tu pierwsze szlify artystyczne zdobywał w PSM I i II stopnia. Jest absolwentem i wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Warsztat swój doskonalił podczas kursów mistrzowskich u Mirosława Ławrynowicza, Yaira Klessa oraz Salvatore Accardo. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów. W dorobku ma wiele znakomitych nagrań płytowych; w 2016 ukazała się „Sequenza”, płyta z utworami włoskiego kompozytora awangardowego Luciano Berio oraz kompozycjami Krzysztofa Pendereckiego, Eugene’a Ysaye i Dariusza Przybylskiego (też koninianina).

Koncert charytatywny ,,Zdążyć przed SLA’’ organizowany jest przez Fundację ,,Daj mi skrzydła” i Koniński Dom Kultury, przy wsparciu Drukarni ,,Impresja’’. Wstęp wolny. Podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy dla koninian chorych na SLA.

Skrzypek Janusz Wawrowski na koncercie charytatywnym w Koninie
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole