Dzisiaj jest środa 20 czerwca 2018, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22394) SPORT FORUM FIRMY (5188) PRACA (80) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 19oC
Jutropogoda
27 / 11oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Lekarze rodzinni bez porozumienia z NFZ, a umowy w ... (8)Niezatapialny Sokół. Mieli walczyć o utrzymanie, b ... (5)
jesteś tutaj: Strona głównaImprezyWirus Samby na MALTA FESTIVAL w Koninie

Wirus Samby na MALTA FESTIVAL w Koninie

Malta Festival na bis w Koninie

Dodano: 5.06.2017 17:10
Źródło: DK Oskard

Gdzie: CKiS w Koninie, ul Okólna 47a

Kiedy: 21 czerwca

W ramach tegorocznej edycji Malta Festival Poznań Stary Browar Nowy taniec na Malcie, Brazylijscy tancerze przyjeżdżają do Poznania aby wziąć udział w polskiej odsłonie projektu inspirowanego postacią Yanki Rudzkiej – wybitnej, a dotąd u nas nieznanej choreografki, która w l.50 XX w. poprowadziła pionierską w Brazylii taneczną  edukację i  zrewolucjonizowała tamtejszą sztukę  tańca współczesnego.

W centrum jej artystycznych zainteresowań znalazła się lokalna kultura tradycyjna, którą bardzo nowatorsko ( już w l.50 XX w.) włączyła  w swoją choreografię.  W ramach polskiej odsłony projektu publiczność uczestniczyć będzie w spotkaniach poświęconych Yance Rudzkiej oraz premierowych pokazach spektaklu ZACZYN, jaki powstał w zeszłym roku w Salwadorze (16/17.06), ale przede wszystkim chcemy zaproponować publiczności Poznania – i nie tylko! –

Pragniemy tłumnie praktykować  tańce tradycyjne (w Poznaniu będą to mazurki i samba) pamiętając o tym, że są  to praktyki z natury swojej  WSPÓLNE – mające niezwykle istotną  (zwłaszcza dla naszych czasów) moc kreowania WSPÓLNOTY. Bo tańce tradycyjne  jednoczą nas  niezależnie od przekonań, narodowości czy umiejętności!

Pragniemy  celebrować  także obecną we wszystkich tańcach tradycyjnych (niezależnie od szerokości geograficznej) RADOŚĆ przywołując także ekstatyczny i transformacyjny wymiar tańca, wpisany w tę sztukę u samych jej korzeni .

Wierzymy, że choć z różnych obszarów kulturowych tańce tradycyjne, praktykowane obok siebie, odkryją przed nami intrygujące podobieństwa i  pozwolą na pogłębioną refleksję nad źródłami i narracjami obecnymi w tradycyjnych tańcach oraz ich znaczeniem dla szerokiej (także współczesnej ) kultury.

Brazylijscy tancerze w projekcie (tancerze spektaklu ZACZYN)  marzą także o spotkaniu z szeroką publicznością nie tylko w Poznaniu, stąd pomysł, by zorganizować sambowe warsztaty także poza stolicą Wielkopolski. 21 czerwca w Koninie w CKiS-Centrum przy ul. Okólnej 47 a.

Wstęp wolny

Marcelo’s Workshop:
technika partnerowania i podnoszeń. Warsztat ma na celu odkryć kreatywny potencjał pracy w duecie bazujący na umiejętnościach technicznych i twórczych  obu tancerzy.

MARCELO GALVÃO ukończył studia taneczne na Federalnym Uniwersytecie Bahia (UFBA). Obecnie prowadzi prace artystyczne i akademickie na temat tańca towarzyskiego i jego badań i kompozycji w tańcu współczesnym. Członek zespołu Viladanca w Salwadorze.

Neemias’ Workshop:
warsztat proponuje praktykę ruchową będącą połączeniem tańca modern i techniki release – będziemy zgłębiać “płynne” jakości ruchu i ćwiczyć jego nieprzerwany przepływ. 

NEEMIAS SANTANA choreografem i nauczyciel  z Salvador da Bahia, ukończył studia taneczne na Federalnym Uniwersytecie Bahia (UFBA). Od 2013 roku współpracuje z grupą tancerzy, choreografów i producentów tańca zwanych obecnie Nii / Colaboratório, z którymi rozwija badania taneczne zainteresowane płynnością ruchu, jego filozofią i dramaturgią.

Podążając śladem artystycznych gestów polskiej choreografki Yanki Rudzkiej (1916-2008), uznawanej za jedną z najważniejszych artystek tańca modern w brazylijskim Salvadorze, materiałem wyjściowym dla Zaczynu są niestylizowane tańce tradycyjne – polski oberek i brazylijska samba de pé – oraz towarzyszące im narracje. Projekt powstał w 2016 r. w Salvadorze w ramach rezydencji łączącej polskich i brazylijskich tancerzy. Inscenizując spotkanie w praktyce, twórcy spektaklu, stawiają pytanie o to, jak kultura tradycyjna może inspirować współczesną choreografię jednocześnie zgłębiając i celebrując wspólnotowość oraz ekstatyczny i transformacyjny wymiar tańca.

 

 

  • WIRUS SAMBY NA MALTA FESTIVAL w Koninie
  • WIRUS SAMBY NA MALTA FESTIVAL w Koninie
  • WIRUS SAMBY NA MALTA FESTIVAL w Koninie

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

O której godzinie?
Dodano: 21.06.2017 07:23    Przez: ~aaa

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.