Dzisiaj jest poniedziałek 3 sierpnia 2020, imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16943) SPORT FORUM FIRMY (5512) PRACA (44) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 15oC
Jutropogoda
16 / 12oC
Pojutrzepogoda
22 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Polak, który uratował trójkę dzieci, pochodził z r ... (0)Wierzbinek. Wójt odznaczony medalem MSWiA za zasłu ... (1)

Spektakl ,,Plastusiowy pamiętnik i plamy''

Dodano: 3.11.2017 11:15
Źródło: LM.pl

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: 5 grudnia, godz. 9.00 i 11.00

Bilety: 12 zł

Tuż przed Mikołajkami zapraszamy najmłodszych widzów na spektakl ,,Plastusiowy pamiętnik i plamy’’. Na scenie Konińskiego Domu Kultury 5 grudnia będzie dużo muzyki i świetnej zabawy.

Na przedstawienie zaprasza Koniński Dom Kultury i Agencja Artystyczna Prym ART. Muzyczny spektakl powstał na motywach „Plastusiowego pamiętnika” Marii Kownackiej i choć pierwszy odcinek tej historii ukazał się w 1931 roku, to wciąż opowieść plastelinowego ludzika fascynuje i bawi kolejne pokolenia.

,,Plastusiowy pamiętnik i plamy’’ to opowieść o Plastusiu, który zabiera Tosię do piórnikowego świata przyborów szkolnych, gdzie życie toczy się zupełnie spokojnie od lekcji do lekcji. Sytuacja diametralnie się zmienia wraz z pojawieniem się atramentowych plam, które pozostawił tajemniczy Jegomość. Plastuś wraz ze swoimi szkolnymi przyjaciółmi postanawia znaleźć winowajcę, który poplamił cały piórnik. Podróżując szlakiem atramentowych kleksów przybory szkolne z Plastusiem i Tosią na czele spróbują uratować swój piórnikowy dom. Czy uda im się dojść po granatowych plamach do celu? Jakie przygody czekają Plastusia i jego przyjaciół? Na te i inne pytania odpowiedzą Ci, którzy będą chcieli wraz z naszymi bohaterami przeżyć najbardziej zwariowaną przerwę szkolną. Niektórzy poznają czasy, kiedy nasi dziadkowie i babcie nosili szkolne mundurki, a do pisania zamiast długopisów używali stalówek.

W spektaklu nie zabraknie zabawnych dialogów, wartko toczącej się akcji, autorskich piosenek i stylowej scenografii w formie piórnika. Interaktywny charakter widowiska wciągnie najmłodszych do wspólnej zabawy.

Ponieważ spektakl prezentujemy dzień przed Mikołajkami istnieje możliwość przygotowania upominków, które po zakończonym spektaklu wręczy Święty Mikołaj.

Zamówienia prowadzi Impresariat KDK: e-mail: impresariat@kdkkonin.pl, tel 63 211 31 33                          

  • Spektakl ,,Plastusiowy pamiętnik i plamy''

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.