Dzisiaj jest sobota 23 marca 2019, imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22163) SPORT FORUM FIRMY (5316) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 7oC
Jutropogoda
9 / 3oC
Pojutrzepogoda
6 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nasi medaliści Igrzysk Olimpiad Specjalnych wrócil ... (0)Golina. Czekali i się doczekali. Radni podnieśli d ... (12)

24. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów w kinie Oskard

Dodano: 19.04.2018 15:14
Źródło: DK Oskard

Gdzie: CKiS DK Oskard

Kiedy: 18-20 maja 2018

Wiosna Filmów w kinie Oskard   

24. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów po raz trzeci zagości  w CKiS- DK Oskard w Koninie. Widzowie obejrzą 5 obrazów docenionych na międzynarodowych festiwalach. Zapraszamy od 18 do 20 maja.

Podczas Wiosny Filmów będzie można zobaczyć obrazy pokazywane między innymi w Cannes, Berlinie, Wenecji, Karlowych Warach, Locarno, Montrealu, San Sebastian czy Sundance. Festiwal to również perły wypatrzone na mniejszych, ale równie ważnych na mapie każdego kinomana festiwalach.

Znany jest już film, który oficjalnie zainauguruje 24. edycję Festiwalu, ale także edycję konińską. Filmem Otwarcia będzie obraz w reżyserii Alberta Dupontela "Do zobaczenia w zaświatach", który jest ekranizacją epickiej powieści Pierre'a Lemaitre, uhonorowanej Grand Prix Nagrody Goncourtów określanej mianem „małego Nobla”. Podczas ostatniej Gali wręczenia Cezarów obraz został uhonorowany aż pięcioma statuetkami Cezara, w tym nagrodą dla najlepszego reżysera. Film spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez krytyków i przyniósł reżyserowi  szereg nominacji do prestiżowych nagród. W kinie Oskard film „Do zobaczenia w zaświatach” już 18 maja o 17.30.

Tego samego dnia o 19.30 kino Oskard zaprasza na film „Utoya-22 lipca”. Reżyser Erik Poppe podjął się nakręcenia filmu poświęconego zdarzeniu, które wstrząsnęło nie tylko Norwegią, lecz także całym światem. Obraz był prezentowany w Konkursie Głównym 68. MFF w Berlinie, gdzie zdobył Wyróżnienie Jury Ekumenicznego. Film opowiada o wydarzeniach z 22 lipca 2011 roku, kiedy na norweskiej wyspie Utoya uzbrojony mężczyzna (prawicowy ekstremista) otworzył ogień do przebywającej na obozie młodzieży. W zamachu zginęło 69 osób.

19 maja o 17.00 widzowie zobaczą film „Jesień we Francji”. Nowy dramat wielokrotnie nagradzanego czadyjskiego reżysera Mahamata-Saleha Harouna, laureata Nagrody Jury w Cannes za film „Krzyczący mężczyzna”, to nie tylko zdecydowany i ważny głos w palącym temacie uchodźców, ale i refleksja o zderzeniu uczucia dwojga ludzi z wymogami biurokracji.

11 nominacji do włoskich nagród filmowych David di Donatello, m.in. w kategoriach najlepszy reżyser, najlepszy aktor i najlepsza aktorka, otrzymał film „Neapol spowity tajemnicą”, który widzowie kina Oskard zobaczą  20 maja o 17.30. W słonecznym Neapolu lekarka  bierze udział w okultystycznej ceremonii, podczas której poznaje fascynującego Andreę. Ich historii daleko będzie jednak do typowej love story. Na wspomnienie jednej upojnej nocy cień rzuca bowiem brutalna zbrodnia.

Konińską edycję Wiosny Filmów zakończy pokaz obrazu „Obietnica poranka” 20 maja o 19.30. Film był nominowany do 4 Cezarów 2018, w tym dla najlepszej aktorki (Charlotte Gainsbourg), która otrzymała także nominację do Nagród Lumiere. „Obietnica poranka” to porywająca adaptacja bestsellerowej autobiografii Romaina Gary’ego, który jako jedyny francuski powieściopisarz, dwukrotnie zdobył prestiżową Nagrodę Goncourtów. W rolę Kacewa/Gary’ego wcielił się niezwykle popularny nad Sekwaną Pierre Niney („Frantz”, „Miłość po francusku”), a jego matkę Ninę zagrała niezrównana Charlotte Gainsbourg.

Wszystkie seanse odbywają się w Sali Studyjnej Kina Oskard.

Bilety na każdy pokaz w ramach Wiosny Filmów kosztują  tylko 10 zł.

Widzowie mogą skorzystać z bezpłatnego baru kawowego.

  • 24. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów  w kinie Oskard
  • 24. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów  w kinie Oskard

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ckis konin,   kino oskard,   wiosna filmow

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.