Dzisiaj jest sobota 22 lutego 2020, imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21263) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 5oC
Jutropogoda
5 / 2oC
Pojutrzepogoda
6 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wróciły seniorki, wrócą seniorzy? Trening naborowy ... (0)Konin. Starsza kobieta straciła pieniądze po telef ... (2)

FESTIWAL PERMUTACJE - koncerty, wystawa

Dodano: 17.04.2019 16:31

Gdzie: Galeria CKiS Wieża Ciśnień

Kiedy: 25 kwietnia, g. 18.00

Wstęp wolny

Festiwal Permutacje jest wydarzeniem cyklicznym, w którym biorą udział wybitni artyści aktywni na polu sztuki komputerowej.

Składa się z wystawy i koncertów audiowizualnych.

Na otwarcie zapraszamy do Galerii CKiS Wieży Ciśnień, 25 kwietnia o g. 18.00.

W jego ramach można odnaleźć prace generatywne i interaktywne, gdzie przyczyną sprawczą są algorytmy, kodowanie. Są to prace, które polemizują z tradycyjną formą sztuki, w której obiekt artystyczny jest gotowy i czeka na odbiór, interpretację. W tym roku wydarzenie koncentruje się na problemie rekonfigurowania aparatu zmysłowego człowieka. Chodzi w tym o problematyzowanie tego, w jaki sposób postrzegamy sztukę i życie. Ze względu na to, że w sztuce komputerowej dużą rolę odgrywa dotyk, a pozostałe zmysły są pobudzane w nowatorski sposób, można mówić o tym, że twórczość ta uczy nas na nowo postrzegania świata.

Artyści biorący udział w festiwalu:

Martyna Chojnacka - programistka, realizuje projekty z zakresu web developmentu i animacji. Działa na scenie muzyki alternatywnej, głównie jako wizualizatorka dźwięku. Występuje na żywo, m.in. z trio audiowizualnym, tworząc generatywne wizualizacje, instalacje i sytuacje z użyciem nowych technologii oraz kodu.

Mirosław Rajkowski zajmuje się sztukami audiowizualnymi, działając w trzech obszarach: słowa, obrazu i dźwięku. Jego filmy i performance’y były pokazywane w galeriach i na festiwalach w wielu krajach Europy oraz w USA. Regularnie prowadzi wykłady i pisze o sztuce komputerowej dla magazynu FORMAT.

Przemysław Sanecki tworzy w wielu dyscyplinach, m.in.: w performance, noise music, instalacji, wideo oraz programowaniu. Jako pierwszy stworzył w Polsce przedmiot na kierunkach artystycznych uczący programowania. Jego prace z ostatnich lat zostały zrealizowane prawie całkowicie w medium sztucznej inteligencji. Jego prace były pokazywane w Polsce i za granicą, m.in. na festiwalach, w instytucjach i galeriach.

Robert B. Lisek jest artystą, matematykiem i kompozytorem, który koncentruje się na systemach, sieciach i procesach (obliczeniowych, biologicznych, społecznych). Jest zaangażowany w wiele projektów poświęconych sztuce mediów i sztuce interaktywnej. Lisek jest pionierem sztuki opartej na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym. Jest autorem 300 wystaw i prezentacji.

Roman Bromboszcz zajmuje się działalnością na pograniczu sztuk wizualnych, muzyki elektronicznej, literatury, programowania, nauk na styku różnych problemów. Tworzy obiekty, w których wykorzystuje znaki, tekst, elementy typograficzne, kolory, dźwięki, grafikę i fotografię. W 2005 r. wprowadził do obiegu termin „poezja cybernetyczna”. Był liderem grup Perfokarta (literatura, sztuki wizualne) i KAL(e)KA (muzyka elektroniczna, pismo undergroundowe). Podejmuje tematy z zakresu automatyzacji, cybernetyzacji, przemian społecznych w XXI w. pod wpływem rozrastania się sieci informacyjnych.

Festiwal Permutacje to wyjątkowe wydarzenie w skali kraju zbierające razem oryginalne dzieła sztuki.

Nieco więcej o tegorocznej odsłonie Permutacji oraz twórcach można przeczytać na www.ckis.konin.pl

   • FESTIWAL PERMUTACJE - koncerty, wystawa
  • FESTIWAL PERMUTACJE - koncerty, wystawa
  • FESTIWAL PERMUTACJE - koncerty, wystawa

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:permutacje,   festiwal,   koncerty,   wystawa,   sztuka komputerowa

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.