Dzisiaj jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17594) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 6oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zostało ostatnie miejsce. Matuszak jedzie na kwali ... (0)Konin. Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej na ul. ... (2)

Środa z kinem niezależnym

Dodano: 11.09.2019 15:36

Gdzie: kino Oskard kameralnie w CKiS przy Okólnej

Kiedy: 25 września, g. 19.15

wstęp wolny

Wieczór z dobrym, niezależnym kinem

Jak pieśń głosi „Mimozami jesień się zaczyna”. U nas zaczyna się kolejnym pokazem kina niezależnego, na który gorąco zapraszamy po wakacyjnej przerwie. Pierwszy w nowym sezonie seans z cyklu „Środa z kinem niezależnym” planowany jest na 25 września. Pokażemy krótkie metraże nagrodzone przez jury 65. OKFA - Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Kluby, który odbył się w Koninie na przełomie maja i czerwca. Część filmów laureatów już mogliśmy obejrzeć na specjalnym pokazie kończącym festiwal, teraz zaprezentujemy kolejne produkcje.
OKFA to najstarszy krajowy festiwal filmowy, a krótkie metraże nagradzane w Koninie wyznaczają ścieżki autorskiego kina. Bodo Kox, Paweł Maślona, Kuba Czekaj, Piotr Domalewski to najbardziej obiecujący i już uznani młodzi filmowcy, którzy debiutowali właśnie na OKFA, tu zdobywając pierwsze laury. Bez wątpienia o zwycięzcach tegorocznej jubileuszowej edycji też jeszcze usłyszymy!

W programie:

„Tsantsa” reż. Robin Lipo / Szkoła Filmowa w Łodzi, 30’, film studencki, fabularny
Kino drogi o dojrzewaniu w związku. Młoda para Polaków jedzie za pracą do Norwegii. Podróż i napotkanie kłopoty ujawniają ich prawdziwe twarze.

Wściekła samotność” reż. Daniel Zagórski, 9’, film amatorski, animowany
Nie jesteś sam, bo wszyscy zachorowali na samotność, więc jesteś tylko wściekle samotny.

„Wiki” reż. Veronica Andersson / Warszawska Szkoła Filmowa, 29’, film studencki, fabularny
Wiki jest autystyczną i ciekawą świata dziewczyną, która po śmierci babci musi zmierzyć się z trudną rzeczywistością życia pod jednym dachem z matką alkoholiczką. Jednak coś rozświetli jej szarą egzystencję.

„Przygotowanie” reż. Aleksandra Żabierek / UAM Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu, 7’, film studencki, eksperymentalny
Video-art mówiący o dojrzewaniu dziewczyn. Początkowa scena nawiązuje do filmu Zbigniewa Libery „Jak traktuje się dziewczynki”. Kolejne symboliczne obrazy odwołują się do poznawania własnego ciała oraz miesiączkowania. W tle fragmenty pamiętnika dziewczynki w wielu 9-13 lat.

„Tama” reż. Natalia Koniarz / WRiTv UŚ w Katowicach, 22’, film studencki, dokumentalny
Syn zabiera w podróż ojca, z którym przed laty zerwał kontakt. Jadą do górskiej samotni, gdzie kiedyś zbudowali leśniczówkę. Wspólna praca przy budowie tamy staje się pretekstem do podjęcia rozmowy i próby odbudowania relacji.

 

kadry z filmów: Przygotowanie, Tama, Wiki, Wściekła samotność

  • Środa z kinem niezależnym
  • Środa z kinem niezależnym
  • Środa z kinem niezależnym
  • Środa z kinem niezależnym
  • Środa z kinem niezależnym

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:film,   niezależny,   kino,   CKiS,   OKFA,   projekcje

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.