Zaproszenie na wirtualny spacer po wystawie Wojtka Bukowieckiego
Kiedy: 20 listopada, g. 18.00 - premiera
link do spaceru: www.ckis.konin.pl oraz facebook.com/ckis.konin
To będzie niezwykle interesujący i atrakcyjny spacer dający możliwość cieszenia się sztuką bez wychodzenia z domu. 20 listopada, o g. 18.00 zaplanowano premierę wirtualnego spaceru po wystawie Wojtka Bukowieckiego „Ja to ktoś inny”. Link zostanie udostępniony na stronie www.ckis.konin.pl oraz na fanpage'u CKiS facebook.com/ckis.konin (Epicentrum kultury).
Będziecie mogli zobaczyć prace w taki sposób, jakbyście odwiedzili Galerię Wieża Ciśnień naprawdę. Zastosowane w multimedialnej prezentacji panoramy sferyczne, w wysokiej rozdzielczości HD, przedstawiające pełen widok góra – dół pozwolą też widzom symulować obracanie się wokół własnej osi, przyglądanie się pracom i zapoznanie z opisami.
Wystawa pochodzącego z Koła malarza, rysownika, pedagoga Wojtka Bukowieckiego to malowane przez ostatni rok obrazy nawiązujące do biblijnego stworzenia świata, wizerunki słoni i autoportrety.
Jak zaznacza kurator wystawy Robert Brzęcki „Osią wystawy jest siedem prac stanowiących nawiązanie do biblijnego stworzenia świata. Heksaemeron, czyli stworzenie świata w sześć dni, ze zwróceniem uwagi na to, że siódmego dnia Bóg odpoczywa, staje się ramą pojęciową i estetyczną, w którą wpisane są sensy twórcze.
Mamy tu portrety słoni i autoportrety, w formie notatek z codzienności. W galerii twarzy Wojtka Bukowieckiego, wielkie wrażenie robi każda ekspresyjna, głęboko przeżyta kreska, kolorystyczny walor, dodany jakby od niechcenia w modernistycznej tonacji i zawsze to samo wszystkowiedzące spojrzenie.
Widzę obrazy Wojtka Bukowieckiego emanujące spokojem, wyrażające radość z odrobiną żalu wynikającego z nieuchronności końca. Niektóre są w sposób niedościgniony doskonałe, zawsze równoważone przez pokorę, powściągliwość, naturalność. Ufne, intymne, bez lęku z nutą melancholii wynikającej ze świadomości przemijania ziemskich rzeczy”.
WOJCIECH BUKOWIECKI - absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W 1987 r. ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu, obecnie Uniwersytet Artystyczny.
W latach 1990-95 grafik w Teatrze Wielkim w Łodzi. Od 1985 r. nauczyciel przedmiotów artystycznych w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu, dawniej w Kole.
Uczestnik licznych plenerów, wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.
Osiągnięcia: II nagroda w Międzynarodowym Konkursie na plakat „Sztuka Dzisiaj”, Landau – 1983 r. oraz Złoty medal za długoletnią służbę, Kościelec – 2020 r.
Autor prac, których tematyka prowokuje do zadawania fundamentalnych pytań o sens istnienia, przemijania, śmierci oraz bezsilności człowieka wobec jej nieuchronności. Od połowy lat osiemdziesiątych konsekwentnie tworzy cykl prac ukazujących portrety słoni oraz autoportrety. Autor ukazuje świat w figuratywnych przedstawieniach przetrawionych przez własną świadomość.
*** *** ***
Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.
Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus
*** *** ***
Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.
KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE