Skocz do zawartości
LM.plImprezyZAMILSKA - żywiołowa dawka basu i potężnych bitów

ZAMILSKA - żywiołowa dawka basu i potężnych bitów

Dodano:
ZAMILSKA - żywiołowa dawka basu i potężnych bitów

Kiedy: 23 lipca, g. 21.00

Gdzie: klubokawiarnia NOT CKiS - DK Oskard

bilet: 45 zł

 

Muzyka ZAMILSKIEJ rozpoznawalna jest poprzez ciężkie, rytmiczne, wypełnione basem brzmienia. Pierwsze skojarzenie: techno. Jednak jej muzyka wybiega poza definicje tego gatunku, oscylując pomiędzy elektroniką, world music a noisem. Każdy koncert ZAMILSKIEJ to żywiołowa dawka monstrualnego basu i potężnych bitów wprowadzająca publiczność w taneczny trans.

Grał jej utwory w swoim programie radiowym w BBC sam Iggy Pop, ale też Mary Anne Hobbs i Tom Ravenscroft. Jej „FuckFray” Nine Inch Nails umieściło na swojej oficjalnej playliście muzycznych rekomendacji na Spotify. Muzyka ZAMILSKIEJ pojawiła się w najgorętszej grze komputerowej sezonu: RUINERZE (soundtrack nagrodzony statuetką DIGITAL DRAGONS 2018), ale też w nagrodzonym w Cannes filmie krótkometrażowym „Najpiękniejsze fajerwerki ever” Aleksandry Terpińskiej. W 2018 Remix utwóru „Gazelle Twin” w wykonaniu ZAMILSKIEJ zasilił ścieżkę dźwiękową serialu ABC „How to Get Away with Murder”.

ZAMILSKA stworzyła też muzykę na potrzeby filmu dokumentalnego „Turyści” pokazywanego na polskich i zagranicznych festiwalach. Na swoim koncie ma też debiut producencki: utwór „Dzielne Kobiety” Pauliny Przybysz. Za album, na którym znalazła się ta piosenka, Przybysz otrzymała statuetkę FRYDERYKA 2017. Debiutowała utworami „Quarrel” i „Duel 35” (który rozbrzmiał nawet podczas pokazu domu mody Dior w Tokyo).

Pierwszy album „Untune” z 2014 umożliwił jej zaistnienie na rynku muzycznym nie tylko w Polsce, ale też za granicą, i występy w całej Europie. Drugie wydawnictwo, „Undone” z 2016, nominowane było do Fryderyka w kategorii „Elektronika”. W 2017 natomiast ukazał się singiel „Closer” z gościnnym wokalnym udziałem RESINY, jedynej polskiej artystki wydającej w brytyjskiej wytwórni Fat Cat Records. Najnowszy album „Uncovered” z 2019 bardzo entuzjastycznie przyjęty w Polsce i za granicą również nominowany został do Fryderyka w kategorii „Elektronika”.

W 2019 spełniło się też jedno z marzeń Zamilskiej: jej remix utworu „Cages” znalazł się na płycie z remiksami samej Pauli Temple. Na dodatek do zremiksowania jednego ze swoich przebojów zaprosiła również Zamilską grupa Editors (remiks „Black Gold”).

ZAMILSKA chętnie tworzy dla artystów i z innymi artystami. Warto wspomnieć kolaborację z Nosowską przy okazji projektu „POWROTY” ELECTRONIC BEATS, czyli remix „Jeśli wiesz co chcę powiedzieć”, ale też z Marią Peszek, dla której wykonała remix utworu „Sorry Polsko”.

Na zaproszenie radiowej Czwórki narodziła się współpraca z Quebonafide i ich wspólny utwór „Święty spokój” nagrany w ramach cyklu Żywy Gig. W 2017 ZAMILSKA była częścią Orkiestry Męskiego Grania pod kierownictwem artystycznym Organka. Ciekawym wyzwaniem było dla ZAMILSKIEJ stworzenie oprawy muzycznej do pokazu mody „Hold the Rivers” projektanta Michała Szulca.

Od 2017 ZAMILSKA ma własny program radiowy „Nocny TransPort” emitowany obecnie w co drugą środę w radiowej Czwórce, podczas którego prezentuje swoje eklektyczne inspiracje. 

bilety: 45 zł w kasie Oskardu oraz online

 

Czytaj więcej na temat:koncert, muzyka, Zamilska
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole