Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyKDK- Tu płynie Jazz

KDK- Tu płynie Jazz

Dodano:
KDK- Tu płynie Jazz

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: 11-13 października 2024

 

Jazz popłynie ponownie w Konińskim Domu Kultury. Na trzy koncertowe dni zapraszamy już w październiku. Na scenie zobaczymy i usłyszymy Mietka Szcześniaka, Jana Emila Młynarskiego, Marcina Maseckiego i Szymona Wieczorkiwicza z zespołem Axis Band. Bilety na koncerty już w sprzedaży.

Tu płynie JAZZ to wydarzenie, na którym nie może was zabraknąć. Przez trzy październikowe wieczory (11-13) na scenie KDK wybrzmią jedne z najlepszych polskich jazzowych męskich głosów. Wokalistom towarzyszyć będą znakomici muzycy.

11 października
Mietek Szcześniak ,,The best of” , godz. 18.00. Bilety: 100 zł

Mietek_Szczeniak_autoryzowane_zdjcia_1_002.jpg

foto: materiał promocyjny artysty

Mietek Szcześniak, artysta ceniony przez krytyków, uwielbiany przez swoją publiczność, szanowany przez branżę muzyczną. Ma wpływ na wielu śpiewaków, kształtował gusty i estetykę, lansował śpiewanie po polsku muzyki gospel i soul, współpracował ze świetnymi instrumentalistami, aranżerami i producentami w kraju i za granicami.
Konsekwentnie i wrażliwie opowiada światu historie, których jeszcze nikt nie słyszał - własne historie. Aksamitnym głosem śpiewa bossanowę, z siłą i ekspresją soul, gospel i jazz, z przekonaniem, empatycznie dotyka serca i głowy śpiewając własne popowe pieśni. Wszechstronny, świadomy wokalista, autor tekstów i muzyki, współproducent własnych nagrań. Laureat wielu konkursów polskich i międzynarodowych. Trzykrotnie nagrodzony Fryderykiem, za największą nagrodę uważa to, że spotkał własną publiczność.

 

12 października
Jazz Band Młynarski - Masecki, godz. 18.00. Bilety: 100 zł

Jazz-Band-Mlynarski.jpg

foto: materiał promocyjny zespołu

Jazz Band Młynarski - Masecki to zespół grający przedwojenny polski jazz. Wybitny pianista Marcin Masecki wraz z Janem Emilem Młynarskim odwołują się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych okresu międzywojennego, wzbogacając je o nowoczesne aranżacje.
W repertuarze Jazz Bandu znajdują się m.in. utwory swingowe, w większości nieznane, czy wyjątkowe tanga, z których autorstwa polscy kompozytorzy znani byli na całym świecie.
Inspiracją dla muzyków są postaci Adama Astona - najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego oraz Henryka Warsa - najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora.


Zespół występuje w składzie:
Jan Emil Młynarski - śpiew, bandżola
Marcin Masecki - pianino, aranżer, dyrektor muzyczny
Jerzy Rogiewicz - perkusja
Piotr Wróbel - suzafon
Tomasz Duda - saksofon
Jarosław Bothur - saksofon
Michał Fetler - saksofon

 

13 października
Szymon Wieczorkiewicz Axis Band „ Tribute to Chick Corea”, godz. 18.00. Bilety: 40 zł

Axis_Band.jpg

foto: materiał promocyjny zespołu

AXIS Band powstał w 2020 roku z inicjatywy poznańskiego i konińskiego gitarzysty basowego, kontrabasisty, aranżera, doktoranta Akademii Muzycznej w Poznaniu-Szymona Wieczorkiewicza. Wydarzeniem, które przyczyniło się do powstania zespołu, było otrzymanie przez Szymona Wieczorkiewicza, stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury na realizację projektu muzycznego,, Od fusion jazzu do jazz rocka" w oparciu o twórczość dwóch mistrzów gitary basowej Johna Patitucciego oraz Alaina Carona. Inauguracja oraz premiera projektu, podczas którego zabrzmiały kompozycje dwóch wspomnianych mistrzów w autorskich aranżacjach Szymona Wieczorkiewicza, odbyła się w murach Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Od tej pory muzycy AXIS Bandu połączyli siły oraz pasję, co przełożyło się na dalszą profesjonalną i twórczą współpracę. Ostateczny kierunek aspiracji stylistycznych zespołu ustalony został jednak dopiero pod koniec 2021 roku. Wtedy to innowacyjne i nowatorskie fusion stało się idee fixe zespołu. Z uwagi na fascynację lidera zespołu, muzyką wybitnego pianisty, kompozytora Chicka Corei i jego zespołu ,, Elektric Band", dokonał On napisania aranżacji, prawdopodobnie jako pierwszy w historii polskiej sceny jazzowej utworów Chicka Corei z płyty ,, Beneath the Mask" na innowacyjne instrumentarium zespołowe będące mariażem tradycji big bandowej z towarzyszeniem idiofonów i elektroniki. Obecnie zespół przygotowuje się do najważniejszego wydarzenia artystycznego jakim będzie koncert z udziałem mistrza Johna Patitucciego-Basisty legendarnej grupy Elektric Band Chicka Corei oraz nagranie i wydanie płyty CD pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. W planach aranżera zespołu jest zaaranżowanie wszystkich kompozycji z płyty Chicka Corei ,,Beneath the Mask”. Zespół tworzą przyjaciele, zawodowi muzycy, w tym również wykładowcy Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Zespół występuje w składzie:
Kuba Marciniak - saksofon altowy/sopranowy
dr Maciej Kociński - saksofon tenorowy
Marek Konarski - saksofon tenorowy
Damian Kaczmarek - saksofon barytonowy
Wojciech Braszak/Krzysztof Kuśmierek - saksofon sopranowy/altowy
Piotr Banyś - puzon
Mateusz Radke - trąbka
Maciej Gwóźdź - trąbka
Adam Wajdzik - perkusja
Szymon Wieczorkiewicz - gitara basowa/ aranżacja
Wojciech Oliński - gitara elektryczna
Filip Chojnacki - instrumenty klawiszowe
Kuba Krawczyk - wibrafon

 

Bilety już w sprzedaży. Zapraszamy do kasy KDK oraz na bilety.kdk.konin.pl

Przeczytaj również:KDK- Spektakl Inteligenci
Czytaj więcej na temat:kdk, jazz w kdk
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole