Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezySZTUKA NA WYPASIE - popołudnie pełne artystycznych niespodzianek i pyszności

SZTUKA NA WYPASIE - popołudnie pełne artystycznych niespodzianek i pyszności

Dodano:
SZTUKA NA WYPASIE - popołudnie pełne artystycznych niespodzianek i pyszności

Gdzie: trawnik przy CKiS - Okólna 47a

Kiedy: 26 sierpnia, g. 14.00-18.00

wstęp wolny

To już tradycja, że pod koniec sierpnia spotykamy się w CKiS przy ul. Okólnej, by artystycznie poszaleć i podarować dzieciom moc kulturalnych atrakcji. Zapraszamy dzieci i rodziców 26 sierpnia o godz. 14.00! Spędzimy kreatywnie czas, nauczymy się czegoś nowego, odkryjemy Wasze talenty i oczywiście – będziemy się dobrze bawić.

Co w tym roku na Was czeka? Teatralne spotkanie z Klaudkiem i Klaudynką, podczas którego uśmiech nie będzie schodził z buzi, a także klasyczne szaleństwa muzyczne, czyli ukochana przez dzieci Smykofonia oraz kinowy seans, dzięki któremu przeniesiemy się do magicznej krainy. To nie wszystko! Dla tych, którzy lubią artystycznie działania, mamy aż cztery warsztaty! Będzie można zaprojektować kostium na manekinie, ozdobić złotą rybkę, malować na drewnianych konstrukcjach dużego formatu oraz wziąć udział w warsztatach animacji! To dopiero wypas!

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
Na koncerty Smykofonia konieczne są zapisy: tel. CKiS 63 243 63 50.

PROGRAM:
•    14.00 – 14.45 „Czerwone jabłuszko, czyli wakacyjna podróż po Polsce” Smykofonia (od 1 roku życia do 7 lat, obowiązują zapisy)
•    15.00 –  16.00 spektakl „Klaudek i Klaudynka” Teatru Dzieci Miłość
•    15.00 – 18.00 warsztaty na wypasie: projektowanie kostiumów na manekinach krawieckich, malowanie wielkoformatowe na konstrukcjach drewnianych, ozdabianie rybek „W krainie złotej rybki”, warsztat animacji „Patataj”
•    16.00 – 16.45  Smykofonia (od 1 roku życia do 7 lat, obowiązują zapisy)
•    18.00 seans filmowy „Magiczna podróż Emily” – Kino Kameralne
•    14.00 – 18.00 pyszności, czyli wata cukrowa, popcorn, lody, gofry, napoje

„Klaudek i Klaudynka” Teatru Dzieci Miłość
To interaktywny spektakl dla dzieci, podczas którego jesteśmy świadkami KONKURSU na NAJŚMIESZNIEJSZEGO KLAUNA (w Koninie ;). Klaudek i Klaudynka rywalizują między sobą o uwagę i sympatię dzieci, prześcigając się w najbardziej szalonych i zaskakujących zabawach oraz animacjach z publicznością.
TEATR DZIECI MIŁOŚĆ tworzą zawodowi aktorzy-lalkarze we współpracy ze studentami Aktorskiego Studia Osobowości Teatru Porywacze Ciał w Poznaniu. WYSTĘPUJĄ: Katarzyna Pawłowska, Maciej Adamczyk, Maksymilian Natkaniec.

„Czerwone jabłuszko, czyli wakacyjna podróż po Polsce” Smykofonia
Tym razem podczas smykofonicznego koncertu przeniesiemy się w różne strony naszego kraju. Sceną zawładną skoczne rytmy poleczek, oberków i krakowiaków. Artyści muzycy namówią Was do wspólnego śpiewu i tańca. Wędrując w radosnym korowodzie, zanucimy „Piękna nasza Polska cała”.
Zapraszamy rodziny z dziećmi (od 1 roku życia do 7 lat). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc,  obowiązują zapisy: tel. CKiS 63 243 63 50.

Seans filmowy „Magiczna podróż Emily”
Przenieście się do magicznego świata pełnego fantastycznych stworzeń! Pewnego dnia Emily znajduje tajemniczą skrzynię, która przenosi ją do niezwykłej krainy. Tam spotyka fantastyczne istoty, z którymi szybko się zaprzyjaźnia. Wkrótce jej przyjaciele znajdą się w niebezpieczeństwie i tylko ona będzie w stanie im pomóc. Jednak żeby to zrobić, Emily będzie musiała zmierzyć się ze swoim największym lękiem… Czy uda jej się pomóc magicznym stworkom?

Warsztaty na wypasie to propozycja dla dzieci, które kochają artystyczne działania. Oto propozycje:
Warsztat animacji „Patataj”  

Jak wprawić w ruch lalkę w kształcie konia? Co zrobić, żeby taki koń galopował? Dowiecie się tego wszystkiego podczas wyjątkowego warsztatu animacji w plenerze z Poklatkowo.pl! Specjalnie dla naszych małych widzów prowadząca przygotuje lalkę nawiązującą wyglądem do herbu Konina, a uczestnicy będą mogli zmieniać jej pozycję pod okiem animatora. Mało tego! Będzie można samemu „stać się” lalką i zagrać w filmie. Może ktoś z Was zostanie filmowcem?

W krainie złotej rybki
Warsztaty dla artystów i miłośników morskiej fauny! Razem z prowadzącą, Renatą Bielińską, dzieci będą odkrywać tajemnice kształtów i kolorów rybek. Za pomocą wielobarwnych papierów, markerów i pisaków uczestnicy ozdobią rybki w piękne wzory i morskie kreacje. Może na wędkę wyobraźni złapiemy kilka złotych rybek?

Projektowanie kostiumów na manekinach krawieckich
Coco Chanel? A może Christian Dior? Poczuj się jak prawdziwy projektant mody! Na naszych warsztatach najpierw pobudzimy Waszą wyobraźnię, a następnie pomożemy zaprojektować, a w końcowym efekcie – wykonać kostiumy wedle Waszego pomysłu! Na dodatek – będziecie pracować  na prawdziwych manekinach krawieckich. Bądźmy kreatywni, to nigdy nie wychodzi z mody!

Malowanie wielkoformatowe
Mali artyści – duża sztuka! Zapraszamy młodych artystów na malarskie warsztaty, podczas których wykorzystując różnorodne pędzle, barwy, a także własną pomysłowość, stworzymy niepowtarzalne obrazy na dużych, drewnianych płytach. Jeśli Wasze pociechy kochają malowanie, ten warsztat jest dla nich!

Zapraszamy serdecznie! Dzieci uczestniczą w wydarzeniu tylko pod opieką dorosłych.
Do zobaczenia!

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole