Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyTargi Rolnicze w Kościelcu 2024

Targi Rolnicze w Kościelcu 2024

Targi Rolnicze w Kościelcu to największe wydarzenie wystawiennicze i promocyjne we wschodniej Wielkopolsce przyciąga rolników, producentów oraz entuzjastów rolnictwa z całego regionu i nie tylko.

Dodano:
Targi Rolnicze w Kościelcu 2024

Targi Rolnicze w Kościelcu, odbędą się w niedzielę, 30 czerwca 2024 roku, w godzinach od 9:00 do 16:00. To największe wydarzenie wystawiennicze i promocyjne we wschodniej Wielkopolsce przyciąga rolników, producentów oraz entuzjastów rolnictwa z całego regionu i nie tylko.

WODR zaprasza na Targi Rolnicze w Kościelcu, które odbędą się w niedzielę, 30 czerwca 2024 roku, w godzinach od 9:00 do 16:00. To największe wydarzenie wystawiennicze i promocyjne we wschodniej Wielkopolsce przyciąga rolników, producentów oraz entuzjastów rolnictwa z całego regionu i nie tylko.

Przed nami kolejna edycja Targów Rolniczych Kościelec 2024, które odbędą tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca.

To już 44 edycja cieszącej się ogromną popularnością imprezy wystawienniczej wschodniej Wielkopolski. W tym roku wydarzenie odbędzie się pod hasłem "Promocja agrobiznesu z uwzględnieniem produktu lokalnego, regionalnego i tradycyjnego jako czynnika rozwoju społeczności lokalnej".

Lokalne rolnictwo, lokalna żywność

Na stoiskach będą prezentować się wytwórcy produktów lokalnych, regionalnych i tradycyjnych. Zachęcać będą konsumentów do wybierania podczas codziennych zakupów produktów pochodzących z lokalnych upraw, przetwórni i gospodarstw, a producentów do większego wysiłku w kształtowaniu popytu i zapotrzebowania na rzecz lokalnie wytwarzanej żywności, również z wykorzystaniem bogatych zasobów dziedzictwa kulturowego wielkopolskiej wsi, w tym także kulinarnego.

Najlepszym tego przykładem jest ogólnopolski konkurs kulinarny „Bitwa Regionów”, organizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, którego pierwszy etap będzie miał miejsce właśnie podczas targów w Kościelcu. Wydarzenie odbywa się patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i skierowane jest do Kół Gospodyń Wiejskich (KGW), które mają za zadanie przygotować regionalną potrawę w oparciu o własne receptury oraz rodzime produkty.

Ważne instytucje dostępne na miejscu

Targi Rolnicze Kościelec stanowią doskonałą okazję na budowanie bliższej relacji opartej na współpracy i wymianie doświadczeń pomiędzy rolnikami a przedstawicielami instytucji działających w obszarze rolnictwa. Podczas wydarzenia do dyspozycji rolników będą przedstawiciele instytucji takich jak: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Wielkopolska Izba Rolnicza oraz doradcy Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, główni specjaliści z poszczególnych działów branżowych. Świadczone będzie doradztwo w zakresie funduszy unijnych, technologii produkcji, ekonomiki i przedsiębiorczości, ekologii i ochrony środowiska, agroturystyki, krótkich łańcuchów dostaw, dodatkowych źródeł dochodu.

Dla rolników i mieszkańców wsi

Na stoiskach targowych będzie można zapoznać się z ofertą firm paszowych, nasiennych, producentów maszyn i urządzeń rolniczych oraz innych firm działających w otoczeniu rolnictwa. Podczas targów odbędzie się także pokaz drobnych zwierząt oraz pokaz „Rękodzieło ludowe dawniej i dziś”.

Olbrzymią popularnością co roku cieszy się sektor ogrodniczy targów. W tym roku również dostępne będą rośliny rabatowe, krzewy i drzewa owocowe oraz ozdobne, byliny, cebule kwiatowe.

Podczas targów nastąpi podsumowanie regionalnego etapu XXI Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Dla miłośników folkloru muzycznego na scenie wystąpią zespoły muzyczne, w tym: Zespół Tańca Ludowego „Kościelec” i Zespół Wokalny Alebabki działające przy ZSRCKU w Kościelcu, Gminna Orkiestra Dęta Gminy Kościelec, Zespół Lubowy Kiełczewianki; Zespół Folklorystyczny Nadnerzanki, Kapela od Dziadowic, Zespół Tradycja z Malanowa, Zespół Ludowy Dobrowianki oraz Grupa Wokalna Stowarzyszenia Kreatywnych Kobiet Miasta i Gminy Kłodawa.

Jedną z atrakcji będzie także pokaz walki rycerskiej w ciężkich zbrojach epokowych (o godzinie 12.00).

Zapraszamy, wstęp wolny.

 

Przeczytaj również:Targi rolnicze Kościelec 2017
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole