Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWieczór autorski z satyrykiem. Gościnnie w bibliotece

Wieczór autorski z satyrykiem. Gościnnie w bibliotece

Dodano:
Wieczór autorski z satyrykiem. Gościnnie w bibliotece
Kultura

Gościem konińskiej biblioteki będzie satyryk Krzysztof Daukszewicz. Spotkanie 15 listopada (wtorek) o 18.00 poprowadzi Marcin Michrowski.

Krzysztof Daukszewicz (ur. 1947) – satyryk, felietonista, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Działalność estradową rozpoczął w 1976 w Szczytnie, gdzie współtworzył kabaret Gwuść. W latach 1978-1981 występował w warszawskim kabarecie „Na Pięterku” Związku Polskich Autorów i Kompozytorów. Od roku 1979 do 1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku. W latach 1983-1986 z Januszem Gajosem współtworzył Kabaret Hotel Nitz. Od roku 1986 do 1990 występował w kabarecie Pod Egidą. Przez wiele lat realizował swoje programy satyryczne w TV. Od 2005 roku stały gość programu publicystyczno - satyrycznego „Szkło kontaktowe” w TVN 24.

Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy. Realizowane jest w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego „Konin lubi książki 7”. W bibliotece będzie można zakupić książki Krzysztofa Daukszewicza i zdobyć autograf. Wstęp wolny.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole