Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKonin lubi książki 7. We wtorek w bibliotece gościć będzie Krzysztof Daukszewicz

Konin lubi książki 7. We wtorek w bibliotece gościć będzie Krzysztof Daukszewicz

Dodano: , Żródło: LM.pl
Konin lubi książki 7. We wtorek w bibliotece gościć będzie Krzysztof Daukszewicz
Kultura

Satyryk, felietonista, piosenkarz – Krzysztof Daukszewicz będzie we wtorek gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie. Spotkanie z mieszkańcami odbędzie się w ramach projektu KBO „Konin lubi książki 7”. 

Spotkanie z Krzysztofem Daukszewiczem odbędzie się we wtorek 15 listopada o godz. 18.00. Poprowadzi je Marcin Michrowski. Wstęp dla mieszkańców jest wolny, rozmowa będzie tłumaczona również na język migowy. Oprócz spotkania z artystą będzie można również zakupić książki Krzysztofa Daukszewicza i zdobyć jego autograf. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu KBO „Konin lubi książki 7”. 

Krzysztof Daukszewicz to satyryk, felietonista, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Działalność estradową rozpoczął w 1976 w Szczytnie, gdzie współtworzył kabaret Gwuść. W latach 1978 – 1981 występował w warszawskim kabarecie „Na Pięterku” Związku Polskich Autorów i Kompozytorów. Od roku 1979 do 1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku. W latach 1983 – 1986 z Januszem Gajosem współtworzył Kabaret Hotel Nitz. Od roku 1986 do 1990 występował w kabarecie Pod Egidą. Przez wiele lat realizował swoje programy satyryczne w TV. Od 2005 roku stały gość programu publicystyczno-satyrycznego „Szkło kontaktowe” w TVN 24.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole