Skocz do zawartości
LM.plSport10 najlepszych miejsc do znalezienia partnera mówiącego po angielsku

10 najlepszych miejsc do znalezienia partnera mówiącego po angielsku

Materiał promocyjny

Dodano:
10 najlepszych miejsc do znalezienia partnera mówiącego po angielsku
materiał promocyjny

Język angielski w dzisiejszych czasach jest podstawą – to wiemy wszyscy. Wszyscy również wiemy, że samemu ciężko jest się języka nauczyć. Nie ma co się jednak załamywać. Nauka angielskiego może być nie tylko zabawna, przyjemna, ale i efektywna! Wszystko zależy od tego jakich użyjemy metod.

Nie odkryję Ameryki mówiąc, że najlepszym sposobem nauki języka angielskiego jest rozmowa z kimś innym używając tego języka. Gdy trwająca miesiącami wymiana językowa w USA lub Wielkiej Brytanii nie wchodzi w grę mamy dla was inny pomysł - co powiecie w takim razie na wymianę językową online? Nie ruszając się z własnego domu za pomocą komputera, tableta czy smartfona możesz znaleźć konwersacje w języku angielskim online nie tylko z bardzo doświadczonymi korepetytorami, ale i native speakerami.

Oto 10 najlepszych do tego miejsc!

Platforma z korepetycjami języka angielskiego online – Preply.com
Ta platforma pozwoli znaleźć ci Twojego wymarzonego korepetytora! Znajdziesz tam korepetytorów z Polski jak i wieeeeelu innych krajów. Najpopularniejszymi jednak, jak się można domyślać, są Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Australia i Kanada. Jak widzicie żaden akcent nie jest im straszny.

Ta platforma pozwala wam nie tylko na zarezerwowanie darmowej lekcji próbnej trwającej aż 1 godzinę u korepetytora, którego wybierzesz, ale i chroni waszą prywatność. Zajęcia odbywają się poprzez ich stronę – nie musisz w takim razie pobierać żadnych programów ani wymieniać się danymi z wieloma korepetytorami!

Spróbuj – w końcu pierwsza godzina nic nie kosztuje ;)

Język za język? Tak działa Tandem!
Tandem to fantastyczna aplikacja, dzięki której możesz zarówno uczyć jak i być uczony. Rejestrując się wymieniasz języki, nad którymi chcesz popracować lub takie, których chcesz się nauczyć, ale i te, w których jesteś w stanie pomóc innym.

Chcesz rozmawiać o biznesie? A może tylko o podróżach i muzyce? Odpowiadając na 3 proste pytania Tandem sparuje Cię z osobami o jak najbliższych do Twoich zainteresowaniach i celach językowych. A to wszystko online, czyli wszędzie, gdzie jesteś Ty! 

Ucz się pisząc. Przyswajanie języka naturalnym sposobem z HelloTalk.
Czaty, wiadomości głosowe, a może rozmowy audio lub wideo – to Ty wybierasz jak chcesz się komunikować. Ta aplikacja to najlepsza opcja na rozmowę z native speakerem online za DARMO!

Intuicyjna aplikacja używana przez miliony osób w ponad 150 językach ma wiele bardzo użytecznych funkcji.  Wbudowane funkcje tłumaczenia, transliteracji, wymowy a nawet poprawiania Twoich wiadomości! No chyba nie muszę Cię bardziej zachęcać. Koniecznie spróbuj samemu!

Twoja wymiana językowa, czyli zabawa, przyjaźnie na stronie My language exchange.
Mylanguageexchange.com to bardzo prosta i przejrzysta strona. Niech Was jednak ten wygląd nie zniechęci. Ta niesamowita platforma daje Ci nie tylko możliwość komunikowania się za darmo z native speakerami z całego świata, oferują oni również gry, tematyczne fora, lekcje, mini-quizy i wiele innych.

Kolejnym bardzo przydatnym narzędziem jest pasek boczny, który już jednym kliknięciem pomoże ci przetłumaczyć tekst, włączyć chat, forum, ale i … znaleźć pracę.

Koniecznie odwiedźcie tę stronę, a może uda wam się znaleźć nie tylko to czego szukacie.

Nutka rywalizacji z Bilingua
Bilingua to coś o wiele więcej niż wymiana językowa online. Algorytmy połączą cię z optymalnym partnerem językowym tak byś mógł się uczyć wydajnie i efektywnie. Jednak czym byłaby nauka języka bez nutki rywalizacji. Ucząc się wraz z innymi rozmówcami możecie porównywać swoje wyniki. Wyznacznikami są nie tylko poziomy, które zaliczacie, ale i … odznaki, które zdobywacie po szybkich quizach sprawdzających wasze postępy.

W aplikacji znajdziesz ponad 6 tysięcy aktywnych użytkowników miesięcznie z ponad 200 krajów! Takiej okazji by poznać inne kultury a przy okazji język nie możesz przegapić!

The Mixxer – znajdź partnera do rozmów pod patronatem Dickinson College.
Jest to kolejna strona, która oferuje wymianę językową. Wyróżnia się ona tym, że jest to strona non-profit prowadzona przez amerykański Dickinson College. Możesz tam znaleźć chętne do rozmowy osoby, jednak same rozmowy odbywają się na innych platformach takich jak: Skype, Zoom, WhatsApp lub dosłownie jakąkolwiek inną aplikację, którą oboje wybierzecie.

Wyróżniającą ich funkcją jest to, że native speaker wybranego języka będzie mógł sprawdzić napisany przez Ciebie tekst! Jedyną ceną za to jest to byś i ty sprawdził tekst innej osoby w Twoim ojczystym języku. Brzmi super, prawda?

Speaky – znajdź partnera do rozmów, który dzieli Twoje pasje.
Strona oferuje tak jak wiele już innych możliwość znalezienie partnera do rozmów. Mogą być to osoby uczące się jak ty, jak i native speaker. Wybierasz język i jego poziom, swoje zainteresowania i tematy, na które chcesz rozmawiać a potem masz już ogromną społeczność przyjaznych osób, które są tam w tym samym celu co ty!

Dzięki wygodnej i atrakcyjnie wyglądającej aplikacji możesz uczyć się rozmawiając będąc gdziekolwiek. Nauka wcale nie musi być trudna.

MeetUp – czyli spotkaj się i rób co kochasz!
Ta platforma nie jest stricte edukacyjna jak te wyżej wymienione, ale oferuje nam całkiem dużo, jeśli umiemy wykorzystać każdą okazję by się uczyć.

Grupy i wydarzenia – to 2 kategorie znajdujące się na tej stronie.

Możesz dołączyć do tysięcy wydarzeń online, webinariów czy nawet wieczorków, podczas których będziecie wspólnie pisać. Nie ma możliwości na nudę! Wydarzenia online nie są jedyną opcją. Możliwości poznania nowych ludzi i nauki czekają na Ciebie nie tylko w Twoim własnym mieście. Może jesteś w podróży i masz ochotę spędzić czas tak jak robią to lokalsi? Jesteś jedno kliknięcie od tego.

Jeśli wolisz jednak zostać przy pisaniu zostają ci grupy. Spośród wielu istniejących możesz znaleźć taką, która Cię interesuje lub stworzyć własną i znaleźć innych pasjonatów takich jak ty.

Fora internetowe związane z Twoimi zainteresowaniami
Kolejnym bardzo ciekawym sposobem są fora internetowe. Jest to świetna okazja by połączyć przyjemne z pożytecznym. Angielskojęzyczne fora internetowe są niezliczone. Jakie by nie było Twój hobby na pewno są setki forów, mniejszych czy większych, na których możesz rozwijać swoje zainteresowania i język angielski. Mogą być to grupy na Facebooku, tematyczne strony internetowe lub wiele innych miejsc, gdzie zbierają się grupy zainteresowane daną tematyką

DuoLingoChyba nie ma osoby, która by nie słyszała o tej aplikacji. 37 języków, codzienne zestawy zadań i aż 300 milionów aktywnych użytkowników! Największym minusem aplikacji są reklamy. Bazowa wersja aplikacji jest bezpłatna, ale po każdej lekcji leci reklama. Za wersję bez reklam po 14-dniowym okresie próbnym zapłacimy 62,99 miesięcznie. Nie jest to jednak konieczność.

Jeśli chcesz najpierw poćwiczyć podstawy, przypomnieć sobie słownictwo i gramatykę bez nudnych zadań w książkach zacznij właśnie od tej aplikacji. Test poziomujący pozwoli trafnie ocenić Twój poziom i dopasować kolejne lekcje do Ciebie. Nie zapomnij jednak o tym by ćwiczyć język także i w mowie.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole