Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportCztery medale młodych judoków z Tuliszkowa

Cztery medale młodych judoków z Tuliszkowa

Dodano:
Cztery medale młodych judoków z Tuliszkowa
Judo

W XX Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo Juniorów Młodszych, Młodzików i Dzieci swój udział zaznaczył klub UKS Judo Tuliszków.
Tuliszkowską sekcje judo reprezentowało siedmioro zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych: Iga Górska, Wojciech Wagiel, Marcelina Poprawska, Michalina Kosińska, Michał Kałuża, Bartosz Janicki i Filip Gaj.

Najlepszy start w ubiegły weekend zaliczyła Marcelina Poprawska zdobywając złoty medal, Michał Kałuża zdobył srebrny medal, Wojciech Wagiel i Bartosz Janicki zdobyli medale brązowe, tuż za podium znaleźli się Iga Górska, Michalina Kosińska i Filip Gaj. Był to kolejny start tuliszkowskiej sekcji judo, przed nimi udział w campie szkoleniowym w Poznaniu oraz kolejne starty w imprezach ogólnopolskich.
Wyniki:
I dzień
3. Wojciech Wagiel
5. Iga Górska
II dzień
1. Marcelina Poprawska
2. Michał Kałuża
3. Bartosz Janicki
5. Michalina Kosińska
9. Filip Gaj

Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie wziął udział w campie szkoleniowym Brother Champion Judo Camp w Poznaniu. Camp prowadziło dwóch wybitnych sportowców: Jessica Klimkait – kanadyjska judoczka, brązowa medalistka olimpijska z Tokio, Mistrzyni świata oraz dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw świata oraz Janusz Pawłowski, polski judoka który z igrzysk olimpijskich przywiózł medale: z Moskwy 1980 brązowy, a z Seulu 1988 srebrny. Jest trzykrotnym brązowym medalistą mistrzostw świata i Europy.
Na campie nie zabrakło tuliszkowskich młodych judoków, którzy szkolili się na treningach techniczno-taktycznych oraz walkach szkoleniowych. W campie brało udział wiele klubów z Polski i zza granicy. Tuliszkowską sekcje judo reprezentowali: Iga Górska, Michalina Kosińska, Patryk Brzęcki, Wojciech Wągiel, Fabian Cieślak, Michał Kałuża, Adam Michalak, Bartosz Janicki i Bartłomiej Józefiak.

Info i foto UKS Judo Tuliszków

Cztery medale młodych judoków z Tuliszkowa
Cztery medale młodych judoków z Tuliszkowa
Cztery medale młodych judoków z Tuliszkowa
Cztery medale młodych judoków z Tuliszkowa
Czytaj więcej na temat:UKS Judo Tuliszków, judo
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole