LM.plSportDwie kwarty dały wygraną. Mustang Konin pokonał zespół z Konstancina

Dwie kwarty dały wygraną. Mustang Konin pokonał zespół z Konstancina

I liga

Kolejne zwycięstwo w I lidze zanotowali koszykarze na wózkach Mustanga Konin. Na własnym terenie pokonali IKS GTM Konstancin 78:43.

W ramach ósmej kolejki I ligi Mustang Konin podejmował IKS GTM Konstancin. Spotkanie rozstrzygnęło się w dwóch kwartach. W pierwszej starcie było dość wyrównane, koninianie zwyciężyli, ale tylko 16:13. W drugiej Mustang znacznie odskoczył rywalom i po pierwszej połowie prowadził 40:21. Mógł wyżej, ale koninianie seryjnie nie wykorzystywali rzutów osobistych.

To jednak nie przeszkodziło w ostatecznej wygranej. W trzeciej kwarcie zespół z Konstancina co prawda znów postawił się rywalom, ale czwarta kwarta należała zdecydowanie do Mustanga. Koninianie zwyciężyli ostatecznie 78:43.

Do końca fazy zasadniczej pozostały dwie kolejki. Za dwa tygodnie Mustang podejmie Pactum Scyzory Kielce, a w pierwszy weekend kwietnia koninianie zagrają na wyjeździe z For Heroes Kraków.

Mustang Konin – IKS GTM Konstancin 78:43 (16:13, 24:8, 16:14, 22:8)

Mustang Konin: Marek Wesołowski (24), Kamil Kornacki (22), Daniel Brzeziński (18), Mateusz Tylak (6), Przemysław Stelmasik (4), Piotr Darnikowski (2), Adrian Jankowski (2), Marcin Kupiecki, Marek Bystrzycki.