Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościEkstremalne wyzwanie Kornelii Salzman i Kacpra Koszala. Emocje rosną!

Ekstremalne wyzwanie Kornelii Salzman i Kacpra Koszala. Emocje rosną!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Ekstremalne wyzwanie Kornelii Salzman i Kacpra Koszala. Emocje rosną!
trzymamy kciuki!

fot. Facebook/Koszal Coaching

To już jutro! Kornelia Salzman i Kacper Koszal podejmą próbę przepłynięcia wpław Zatoki Gdańskiej.

O 14-letniej Kornelii oraz jej szalonym trenerze Kacprze, portal LM.pl pisał pod koniec czerwca. Nastolatka pływa od 8. roku życia, a w ubiegłym roku wygrała cały cykl Aqua Speed Open Water Series i wystartowała w Otyliadzie, gdzie spędziła w wodzie osiem godzin, przepływając 20 km. Teraz czas na kolejne wyzwanie, do którego Kornelię zachęcił jej trener – Kacper Koszal. Dziewczyna jest pierwszą tak młodą osobą, która chce zmierzyć się z morzem.

Konińscy sportowcy są podekscytowani, bo start z cypla na Helu zaplanowano na jutro (wtorek, 9 lipca), na godz. 6:00. W kierunku Gdyni nawigować ich będą profesjonaliści z Extreme Baltic Challenge, którzy też zajmą się asekuracją pływaków. Kornelia i Kacper w wodzie spędzą kilka godzin, bo do pokonania będą mieli 18 km. Oboje są podekscytowani, a my mocno trzymamy za nich kciuki! Poinformujemy też o tym jak im poszło. Chociaż na przepłynięciu zatoki wpław się nie skończy. Dla Kacpra Koszala to będzie dopiero pierwszy etap triathlonu przez Polskę. W Gdyni zamierza on wsiąść na rower i przejechać 700 km do Zakopanego, gdzie wbiegnie na najwyższy szczyt – Rysy.

- Czy można wymyśleć coś bardziej szalonego? Sprawdźmy czy da się pokonać całą Polskę bez snu i jak bardzo będzie trzeba przekraczać własne granice. Ahoj przygodo! – napisał w mediach społecznościowych Kacper Koszal.

Przypomnijmy, że wyzwaniu towarzyszy zbiórka pieniędzy na foki ze Stacji Morskiej w Helu. Wesprzyjcie ją koniecznie, a link znajdziecie TUTAJ.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole