LM.plSportEurocup 3. Mustang Konin trzeci, wyróżnienia dla Bandury i Jankowskiego

Eurocup 3. Mustang Konin trzeci, wyróżnienia dla Bandury i Jankowskiego

Koszykówka na wózkach

Po dwóch porażkach w piątek przyszły dwie wygrane w sobotę. Koszykarze na wózkach Mustanga okazali się lepsi od francuskiego CAPSAAA i greckiego Panathinaikosu. Ostatecznie koninianie zajęli trzecie miejsce w grupie B turnieju Eurocup 3. Indywidualnie zostali wyróżnieni Krzysztof Bandura i Adrian Jankowski.

Zawody w hiszpańskiej Murcji były pierwszą rundą eliminacji pucharu Eurocup 3. Jakby na siłę szukać do czegoś porównania, to może najprościej zestawić ten turniej z piłkarską Ligą Konferencji Europy. Mustang Konin wziął udział jako wicemistrz Polski. W piątek przegrał z ASD Wheelchair Sport Firenze (Włochy) i gospodarzami z Murcji (Hiszpania). W sobotę przyszła kolej na dwa zwycięstwa. Zawodnicy prowadzeni przez Dominika Moslera okazali się lepsi od CAPSAAA (Francja) i Panathinaikosu (Grecja).

Początek meczu z tymi pierwszymi nie należał do łatwych. Paryżanie uzyskali sporą przewagę, jak się potem okazało – chwilową. Im dłużej trwała pierwsza kwarta, tym lepiej grali Polacy. Drobne kłopoty pojawiły się w drugiej kwarcie, przy czym Mustang potrafił opanować nerwy i nadal prowadził. W drugiej połowie koninanie odjechali rywalom i mogli spokojnie dograć mecz.

Bardzo interesująco zapowiadał się pojedynek z Panathinaikosem. W jego składzie występuje Marcin Balcerowski, trener reprezentacji Polski koszykarzy na wózkach. A prywatnie ojciec Aleksandra, który gra w ekipie „bieganej” Koniczynek. No i oczywiście pan Marcin mógł sprawdzić w jakiej formie są jego podopieczni z Konina.

Okazało się, że w całkiem niezłej. Bo na początku Mustang lał Greków, aż miło. Ale od połowy drugiej kwarty Panathinaikos zaczął grać coraz lepiej i z dużej przewagi (w pewnym momencie nawet szesnaście punktów) na koniec pierwszej połowy zostało niewiele.

Potem do końca to była już typowa gonitwa: Grecy odrabiali część strat, a Mustang zachowywał w miarę bezpieczny dystans. Dopiero kontra, asysta Adriana Jankowskiego i punkty Krzysztofa Bandury na 22. sekundy przed końcem meczu dały konińskiej drużynie wygraną.

Trenerowi kadry porażkę osłodził być może fakt, że razem z Krzysztofem Bandurą i Adrianem Jankowskim otrzymał nagrodę za indywidualne osiągnięcia w turnieju. Zaś Mustang w hiszpańskich zawodach zajął trzecie miejsce.

Relacja z piątkowych meczów tutaj.

Mustang Konin – CAPSAAA 82:56 (25:18, 19:16, 22:7, 16:11)

Panathinaikos Athletic Club – Mustang Konin 63:69 (6:22, 24:13, 15:20, 18:14)

Wyniki piątkowych spotkań:

ASD Wheelchair Sport Firenze – Mustang Konin 74:59 (12:19, 24: 10, 19:10, 19:20)

CD Murcia BSR – Mustang Konin 104:49 (8:22, 10:29, 13:27, 18:26)

Murcia – CAPSAAA 105:40

CAPSAAA – Panathinaikos 48:86

Panathinaikos – Firenze 51:73