Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportGórnik Konin ma nowego trenera. Powrót po kilku latach

Górnik Konin ma nowego trenera. Powrót po kilku latach

Dodano: , Żródło: LM.pl
Górnik Konin ma nowego trenera. Powrót po kilku latach
V liga

fot. Górnik Konin

Dawid Dębowski będzie trenerem Górnika Konin w najbliższym sezonie. Szkoleniowiec z konińskim klubem był już związany wcześniej jako piłkarz i trener grup młodzieżowych.

W poniedziałek Górnik Konin ogłosił nazwisko nowego trenera pierwszego zespołu. Będzie nim Dawid Dębowski. – Witamy z powrotem na górniczym pokładzie! – poinformował klub na swoim  profilu FB.

Dębowski to wychowanek Górnika Konin. W seniorskiej drużynie Aluminium, a następnie Górnika rozegrał sześć pełnych sezonów. Pomógł m.in. w odbudowie konińskiej drużyny po jej wycofaniu z II-ligowych rozgrywek. W latach 2004 – 2009 zanotował z Aluminium trzy awanse od A-klasy do III ligi. Grał ponadto też w Zjednoczonych Rychwał, SKP Słupca, Zrywie Dąbie, Sokole Kleczew i Polonii Golina.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej był przez wiele lat trenerem drużyn młodzieżowych Górnika Konin. W latach 2019 – 2021 był szkoleniowcem grającej w klasie okręgowej Warty Krzymów. Następnie prowadził jeszcze LKS Ślesin (klasa okręgowa) i GKS Sompolno (klasa okręgowa), z którym współpracę zakończył po rundzie jesiennej ubiegłego sezonu.

Górnik Konin szukał trenera po tym, jak po minionym sezonie rozstał się z dotychczasowym szkoleniowcem Maciejem Rozmarynowskim. Były już trener koninian przeniósł się do Środy Wlkp., gdzie został asystentem pierwszego szkoleniowca III-ligowej Polonii.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole