LM.plSportLiga Mistrzyń: Blisko dziesięciu bramek w rewanżu [na żywo]

Liga Mistrzyń: Blisko dziesięciu bramek w rewanżu [na żywo]

W meczu rewanżowym 1/16 Ligi Mistrzyń Medyk Konin mierzy się na wyjeździe z Olympique Lyon. Zapraszamy na relację na żywo z tego wydarzenia.

W meczu rewanżowym 1/16 Ligi Mistrzyń Medyk Konin mierzysię na wyjeździe z Olympique Lyon. Zapraszamy na relację na żywo z tego wydarzenia.

90'+ Koniec spotkania. 0:5 w Koninie, 9:0 w Lyonie. Olympique wygrywa w dwumeczu 1/16 15:0 i awansuje do kolejnej fazy rozgrywek. Mistrz Polski żegna się z Ligą Mistrzyń. Koniniankom pozostaje walka o kolejne mistrzostwo i Puchar Polski.

90'+ Zmiana w Medyku. Schodzi Kaletka, wchodzi Olejniczak.

90'+ Bramkarka Olympique gra już w okolicach środka boiska.

90' Oby już nic do tej listy nie było dopisane.

87' I jeszcze jeden gol. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i znów ta ogromna Renard trafia głową. 9:0 dla Olympique.

86' Czwarte podejście Medyka Konin to Ligi Mistrzyń, czwarty raz kończą koninianki w 1/16. Tym razem jednak jest to najbardziej bolesny dwumecz w historii występów zespołu Romana Jaszczaka w Europie.

83' Gorąco było po kolejnych rzutach rożnych i wolnych, ale na razie wynik się nie zmienia.

82' Rzut karny po którym padła ósma bramka:

77' Zmiana w Olympique. Petit za Le Sommer.

76' Widząc, jak Le Sommer zakłada siatę Szuppo - trudno się nie zgodzić.

75' Świetnie zakręciła obroną Medyka Cascarino, dogranie na szósty metr, minimalnie myli się Laurent.

74' Rzut rożny dla Olympique, wybija piłkę Szuppo.

72' Schodzi Patrycja Balcerzak, wchodzi Anna Zając. Druga zmiana, bo wcześniej Anastazja Szuppo zastąpiła Krystynę Sikorę.

71' A Francuzki wciąż się nie zatrzymują. Prowadzą ośmioma bramkami, a w 71. minucie wciąż pressują na połowie Medyka.

66' Kolejna zmiana w Olympique. Laurent wchodzi na murawę za Kumagai.

64' Kolejny błąd Dolan. Gwałtowne wyjście bramkarki Medyka, skoszona równo z trawą jedna z piłkarek Olympique. Jedenastkę pewnie wykorzystuje Kumagai i jest już 0:8. W dwumeczu - 0:14.

64' Żółta kartka dla Kaletki.

62' Rzut wolny dla Francuzek. Głowkowała Renard, złe wyjście Dolan i mamy 0:7.

59' Zmiana w Olympique. Cascarino zmienia Bachę.

58' Jak na razie jednak koninianki nie są najgorsze. W innym dzisiejszym meczu Atletico Madryt przegrało 2:12 z VfL Wolfsburg. Ewa Pajor na ławce.

57' Przepiękna drużynowa akcja Olympique, minimalnie myli się Hegerberg. Dwoma podaniami Francuzki minęły całą obronę Medyka.

55' Podanie na dobieg do Gawrońskiej, ale dobrze wychodzi bramkarka Olympique,

54' Blisko kolejnej bramki, ale piłka uderza w poprzeczkę.

52' Najgorzej Medyk dziś wygląda na prawej obronie. Krystyna Sikora regularnie jest ogrywana przez debiutującą, szesnastoletnią Bachę.

51' Rzut wolny dla Olympique w bocznym sektorze boiska. Piąstkuje Dolan.

49' Kolejne rzuty rożne Francuzek, ale nawet bez celnego strzału.

46' Jeszcze garść statystyk. Dziewięć celnych strzałów Olympique, sześć bramek, świetna skuteczność. Zero po stronie Medyka Konin.

46' Początek drugiej połowy.

45' Tak to wygląda w tej chwili. Dwa lata temu do przerwy było tylko 1:0.

45' Na osłodę tej słabej pierwszej połowy - fajny koniński akcent w Lidze Mistrzyń. Sędzia z Konina będzie pracować podczas spotkania w Manchesterze. Więcej o tym TUTAJ.

45' Koniec pierwszej połowy, Medyk przegrywa 0:6.

45' Czwarta i piąta bramka Olympique:

43' Pogrom. Abily wykorzystuje złe ustawienie Dolan i umieszcza piłkę w siatce po krótkim słupku. 0:6.

40' Z taką grą szykuje się dwucyfrowy wynik w Lyonie.

40' Nie nadążam za pisaniem. Hegerberg lobuje Dolan, 0:5.

40' A tu jeszcze trzecia bramka autorstwa Bronze:

39' Wracają demony pierwszego spotkania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, głowa Renard, 0:4.

38' Indywidualna akcja Le Sommer, przewracała się Francuzka w polu karnym, ale sędzia nie odgwizdała jedenastki.

36' Była okazja dla Medyka. Błąd popełniła Renard, przez chwilę okazję na sytuację sam na sam miała Gawrońska, ale szybko została dogoniona przez rywalki.

34' Druga bramka Hegerberg:

32' Pogubione koninianki. Dośrodkowanie na długi słupek Majri, zupełnie osamotniona Bronze uderza głową, a piłka wpada do siatki tuż obok nóg Dolan. 0:3.

30' A tu pierwsza bramka Olympique Lyon:

29' Druga bramka dla Olympique. Kontra Francuzek, przepiękne podanie wyprowadza Hegerberg do sytuacji sam na sam. Norweżka bez problemów pokonuje Dolan i mamy 0:2.

28' Akcja Sikory prawą stroną, ale dośrodkowanie bez problemu przechwyciły Francuzki.

27' Pograła Abily, przerzucając piłkę nad Sławczewą, ale strzał już niecelny.

24' Znów gorąco pod bramką Medyka, kręciła ,,rogala" Majri, ale tym razem obok słupka. Zaczęły grę na 100% Francuzki.

22' Olympique obejmuje prowadzenie. Akcja lewą stroną, piłkę w polu karnym dostaje Abily, wystawia piłkę Majri, a ta ostatnia strzałem po ziemi pokonuje Emily Dolan. 1:0.

20' Jak na razie dobrze zorganizowane w obronie są mistrzynie Polski. Znów Olympique nie ma wiele z akcji, a i po rzutach rożnych nie stwarza takiego zagrożenia, jak w pierwszym spotkaniu.

19' Rzut wolny ok. 20 m od bramki Dolan. Uderzenie Abily, ale spokojnie piłkę łapie bramkarka Medyka.

18' Znów ograna Sikora, ale dobrze asekurowała Kaletka. Kolejny rzut rożny Olympique, nic z niego nie wynika.

16' Uderzenie z dystansu Abily, wyciągnęła się jak długa Dolan, parując piłkę na słupek konińskiej bramki. Najlepsza jak dotąd sytuacja Francuzek.

15' Kolejny rzut wolny, faulowana była Gawrońska. Dośrodkowywała Sałata, piłka w rękach bramkarki Olympique.

14' Potwierdzenie opinii o bardziej ofensywnej grze Medyka.

13' Kolejny rzut rożny Francuzek, Hegerberg uderza obok bramki.

12' Dośrodkowanie w pole karne Medyka, na spalonym Renerd.

11' Dziesięć minut gry za nami, jak na razie gra w większości toczy się w środku pola. W pierwszym spotkaniu medyczki były o wiele bardziej zamknięte na własnej połowie.

8' Podeszły wyżej medyczki, przejęły piłkę, ale szybko ją również tracą.

7' Wybroniły medyczki dwa rzuty rożne. W pierwszym spotkaniu aż trzy gole padły właśnie po dośrodkowaniach z narożnika boiska.

6' Zagranie za plecy Sikory, wybija piłkę w ostatniej chwili Ficzay, za nią czaiła się już Abily.

5' Przypominamy, że dwa lata temu Medyk przegrał w Lyonie 0:3, co było niezłym osiągnięciem. Zobaczymy, czy dziś koninianki ten rezultat poprawią.

4' Odpowiedź Francuzek, ale na spalonym była Majri.

2' Pierwsza akcja Medyka, faulowana była Paulina Dudek, koninianki mają rzut wolny. Z dośrodkowania nic nie wynika, piłkę łapie Bouhaddi.

1' Zaczynamy!

18.29 Piłka na środku boiska, zacznie Olympique.

18.28 Obie drużyny wychodzą na murawę. Dla koninianek gra na Stade de Lyon to bez wątpienia duże przeżycie.

18.24 A tak wygląda obecnie sytuacja na stadionie w Lyonie:

18.23 Tak wyglądał ostatni trening Medyka przed spotkaniem, już we Francji:

18.20 Składy obu zespołów:

Olympique Lyon: Sarah Bouhaddi - Wendie Renard, Selma Bacha, Saki Kumagai, Amel Majri, Eugenie Le Sommer, Kheira Hamraoui, Ada Hegerberg, Kadeisha Buchanan, Lucia Bronze, Camille Abily.

Medyk Konin: Emily Dolan - Paulina Dudek, Radosława Sławczewa, Maria Ficzay, Natalia Chudzik, Krystyna Sikora, Sandra Sałata, Patrycja Balcerzak, Nikol Kaletka, Liliana Kostowa, Anna Gawrońska.

18.15 Witamy bardzo serdecznie w relacji na żywo. Przed Medykiem dzisiaj, prawdopodobnie, pożegnanie z tegorocznymi rozgrywkami Ligi Mistrzyń. Koninianki przegrały w pierwszym spotkaniu z Olympique 0:5 i jest niemal niemożliwe, by te straty w środę odrobiły.

Liga Mistrzyń: Olympique Lyon - Medyk Konin [na żywo]