Dzisiaj jest wtorek 15 października 2019, imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17903) SPORT FORUM FIRMY (5379) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO

12 / 15oC
15 / 12oC
16 / 12oC

PiS wygrał najwyżej w gminach, w miastach Koalicja ... (1)Przy magistracie powstaje furtka. Piesi będą mogli ... (0)

2:0 po dziewięciu minutach. Medyk Konin pokonał Mitech Żywiec

Dodano: 18.11.2017 17:32

W ostatnim meczu na własnym terenie w tym roku Medyk Konin pokonał Mitech Żywiec 4:1. Po zaledwie dziewięciu minutach koninianki prowadziły już 2:0.

Wynik spotkania już w szóstej minucie otworzyła Paulina Dudek. Po dośrodkowaniu Natalii Chudzik z rzutu wolnego błąd popełniła bramkarka z Żywca. Piłkę otrzymała Dudek i pewnym strzałem dała prowadzenie koniniankom. Zaledwie trzy minuty później podanie Anny Gawrońskiej wykorzystała Krystyna Sikora i było 2:0.

Dwie szybko strzelone bramki nieco rozluźniły medyczki. Drużyna Romana Jaszczaka zwolniła tempo i nie stwarzała sobie już tylko sytuacji bramkowych. Mitech również spał - przyjezdne w pierwszej połowie ani razu nie zagroziły bramce strzeżonej przez Emily Dolan.

Więcej działo się po zmianie stron. W 57. minucie Medyk podwyższył swoje prowadzenie. Piłkę dośrodkowywała Liliana Kostowa. Podania nikt nie przeciął i niespodziewanie piłka trafiła do siatki Mitechu. Chwilę później koninianki trafiły po raz czwarty - podanie Liliany Kostowej wykorzystała Anna Gawrońska.

W 84. minucie Mitech niespodziewanie strzelił honorową bramkę. Zagranie Mai Stopki na dalszym słupku zamknęła Katarzyna Wnuk. Na tym jednak dorobek Mitechu w ofensywie się zakończył. Medyk wygrał 4:1.

Był to ostatni meczy koninianek na własnym terenie w tym roku. Większość Ekstraligi granie jesienią już zakończyła. Medyczki czeka jeszcze zaległy wyjazdowy mecz z UKS SMS Łódź. Spotkanie to zadecyduje, który z zespołów spędzi zimę w fotelu lidera. Drużyna Romana Jaszczaka traci obecnie jeden punkt do Górnika Łęczna, który już wszystkie mecze rozegrał.

Medyk Konin - Mitech Żywiec 4:1 (6' Paulina Dudek, 9' Krystyna Sikora, 57' Liliana Kostowa, 61' Anna Gawrońska - 84' Katarzyna Wnuk)

Medyk Konin: Emily Dolan - Klaudia Olejniczak (63' Radosława Sławczewa), Sandra Sałata, Maria Ficzay, Krystyna Sikora, Natalia Chudzik (40' Anna Zając), Patrycja Balcerzak, Paulina Dudek (45' Anastazja Szuppo), Nikol Kaletka, Liliana Kostowa, Anna Gawrońska (81' Julia Gawlak-Socka).

Mitech Żywiec: Aleksandra Komosa (89' Marta Rybacka) - Karolina Gruszka, Patrycja Biegun, Patrycja Rżany, Patrycja Wiśniewska, Dominika Rosak (68' Magdalena Matyja), Karolina Zasada, Katarzyna Wnuk, Żaneta Sobota (78' Żaneta Zeman), Agata Droździk, Magdalena Chrzanowska (70' Maja Stopka).