Dzisiaj jest niedziela 24 czerwca 2018, imieniny: Jana, Danuty, Janiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23110) SPORT FORUM FIRMY (5189) PRACA (77) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 10oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
21 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
LM Extra. Janów, Gosławice, Osada - zapomniane osi ... (4)Kijowiec. Bocian ze złamanym skrzydłem został urat ... (4)
jesteś tutaj: Strona głównaSportGrene Cup 2018. Trzy dni jeździeckich zawodów na D ...

Grene Cup 2018. Trzy dni jeździeckich zawodów na Dni Konina

Dodano: 12.06.2018 14:00
Źródło: LM.pl

Od piątku do niedzieli trwać będą zawody jeździeckie Grene Cup 2018. To już trzynasta edycja tej imprezy w Koninie.

Tegoroczne zawody jeździeckie Grene Cup, podobnie jak w zeszłym roku, składać będą się z dwóch części. Pierwszą są zawody regionalne, które rozegrane zostaną w piątek. Skierowane są głównie dla jeźdźców rozpoczynająch przygodę z tym sportem. W ramach zawodów regionalnych rozegrane zostaną cztery konkursy w klasach LL (przeszkody do 100 cm), L (100 cm), P (110 cm) i N (120 cm). - To taka odpowiedź na zapotrzebowanie zawodniczek i zawodników jeżdżących w okolicach Konina. W regionie praktycznie nikt oprócz nas i Zagórowa nie robi takich zawodów. Zagórów robi jednak zawody dla seniorów, są więc małe możliwości, by startować na młodych koniach lub by startowali młodzi zawodnicy - tłumaczy Janusz Lipiński, dyrektor Grene Cup 2018.

Drugą część zawodów stanowią Ogólnopolskie Zawody Jeździeckie Dzieci i Młodzieży, które będą trwać przez trzy dni. W piątek i w sobotę rozegrane zostaną eliminacje, a w niedzielę - finały i Grand Prix. Do Konina przyjechać może nawet setka zawodników z całej Polski. - Tego typu zawody przygotowują ich do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - mówi Janusz Lipiński.

Ilu dokładnie zawodników wystartuje w zawodach - na razie nie wiadomo. Zapisy do zawodów ogólnopolskich kończą się dopiero we wtorek, a w zawodach regionalnych uczestnicy mogą startować ,,z marszu". Jedno jest jednak pewne - w Koninie podziwiać będzie można jedne z nalepszych koni w Polsce. - Ich wartość oscyluje wokół kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych - przekonuje Janusz Lipiński.

Takie zwierzęta wymagają specjalnej opieki i taką specjalną opiekę organizatorzy Grene Cup 2018 zapewniają. Na miejscu zawodów pracować będzie Michał Podgórny, lekarz weterynarii ze Słupcy. - Jest związany z końmi, jego brat ma bowiem hodowlę arabów pod Mieczownicą. Mamy pewność, że konie będą w bardzo dobrych rękach - ocenia Janusz Lipiński. Wymogiem zawodów ogólnopolskich jest również praca... kowala, który na Grene Cup 2018 również będzie obecny.

Parkur, czyli plac na którym rywalizują zawodnicy, będzie w tym roku nieco inny. Obejmie powierzchnię 3750 metrów kwadratowych. Za ustawienie przeszkód odpowiada Robert Barkowiak. - To osoba bardzo rozpoznawalna w świecie jeździeckim, od początku jest związana z zawodami Grene Cup - przekonuje Janusz Lipiński. Zawody, jak co roku, rozegrane zostaną na konińskich błoniach, gdzie trwają już prace nad podłożem. - Trawa jest koszona, modernizowana, podlewana. Duży ukłon w kierunku firm miejskich, które nas wspierają - mówi dyrektor Grene Cup 2018. 

Organizatorzy zawodów zapraszają wszystkich koninian do podziwania zawodników i ich koni. Dla kibiców przygotowanych zostało jeszcze mnóstwo innych atrakcji: zaplecze gastronomiczne, wesołe miasteczko, dmuchańce, stoiska motoryzacyjne, stoiska sponsorskie, wernisaż prac plastycznych z tematyką jeździecką, a w niedzielę - miasteczko rowerowe i pokaz skoków rowerem przez przeszkody. Wstęp dla kibiców na zawody jest bezpłatny.

Program Grene Cup 2018:

Piątek (15 czerwca):
godz. 9.00: oficjalne otwarcie XIII Grene Cup Konin 2018
godz. 9.00 - 12.00: Regionalne Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody – Konkursy LL, L, P, N
godz. 13.00 - 19.00: Ogólnopolskie Zawody Jeździeckie Dzieci i Młodzieży – Konkurs nr 1 - 12.

Sobota (16 czerwca):
godz. 9.00 - 19.00: Ogólnopolskie Zawody Jeździeckie Dzieci i Młodzieży – Konkurs nr 13 - 24.

Niedziela (17 czerwca):
godz. 8.00 - 14.00: finał Ogólnopolskich Zawodów Jeździeckich Dzieci i Młodzieży – Konkurs nr 25 - 30
godz. 14.30 - 15.00: pokazy akrobatyki rowerowej
godz. 15.00 - 15.30: Konkurs Koń i Rower – dla zawodników i sponsorów
godz. 15.30 - 19.00: finał Ogólnopolskich Zawodów Jeździeckich Dzieci i Młodzieży – Konkurs nr 31 - 36
godz. 19.00: zakończenie zawodów.



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli są osoby chętne wziąć udział w zawodach ,strugania ziemniaków na czas, to proszę polubić ten komentarz
Dodano: 12.06.2018 15:28    Przez: ~Kim dzong Un i una
A przeprawa się wali.....
Dodano: 12.06.2018 21:49    Przez: ~Kary

KOMENTARZE

NA CO TO??!,KOMU TO?!!
Dodano: 12.06.2018 14:21    Przez: ~Rowerzystka
Koniecznie musisz zaistnieć? Brawo, istniejesz jako lokalny głupek.
Dodano: 12.06.2018 14:36    Przez: ~...
Nuda. Niech sobie to robią poza miastem. W Mieczownicy na przykład. Będą męczyć te konie....
Dodano: 12.06.2018 19:06    Przez: ~Zastępca dyrektora cyrku w
Trzeba zawiadomić obrońców praw zwierząt!!!
Dodano: 12.06.2018 19:07    Przez: ~Kasztan
Szkoda że nie napisali gdzie te zawody się odbędą
Dodano: 12.06.2018 14:32    Przez: ~ogierek
Tzw. czytanie ze zrozumieniem się kłania... "Zawody, jak co roku, rozegrane zostaną na konińskich błoniach"...
Dodano: 12.06.2018 17:17    Przez: ~gagdfgad
Jeżeli są osoby chętne wziąć udział w zawodach ,strugania ziemniaków na czas, to proszę polubić ten komentarz
Dodano: 12.06.2018 15:28    Przez: ~Kim dzong Un i una
Dmuchańce, gastronomia i wesołe miasteczko bezpłatnie? Dobrze zrozumiałem?
Dodano: 12.06.2018 19:27    Przez: ~Lipa
Haha qrwa poziom zjanuszowania tych komentarzy bawi do lez
Dodano: 13.06.2018 00:09    Przez: ~Janusz
Trawa jest koszona, podlewana.... Za publiczne pieniadze. Więc płacą za to mieszkańcy! Żeby sobie mogli pomęczyć konie!!!! Onrońcy praw koni powinni to zablokować!
Dodano: 12.06.2018 19:30    Przez: ~Eko
Ranga amatorska ! Jak na konia w herbie !
Dodano: 12.06.2018 19:31    Przez: ~Zbych
zjawi sie kilka tysiecy mieszkancow konina (w przeciwienstwie do festiwalu dzieci wyjacych dla 500 osob widowni). przewaznie nikt nie zaluje ze przyszedl na blonie (pomimo corocznego przyklejania sie do malowanych lawek), wiec jest to jedna z niewielu atrakcji w tym miescie z poziomem ponad disco polo, nie ma co narzekac, gdybysmy mieli wydarzenie tej miary co miesiac nie byloby tu tak nudno. prawie wszystkie koszty imprezy pokrywaja prywatne firmy a korzystamy my-mieszkancy wiec tak trzymac i wiecej tak! ..a co do meczenia zwierzat..zejde pod mul dna i skomentuje: jak pies biegnie po kij to tez znecanie? bo powinien w lasach polowac? konie maja ruch, opieke, sa oczkiem w glowie wlascicieli-w razie kontuzji rodza kolejne wierzchowce lub jezdza delikatnie w rekereacji, to lepiej niz stac w stodole i orac pole a zamiast weterynarza widzec rzeznika w trzecim swiecie nie? bo tabunow dzikich koni na prerii juz nie ma chyba ze chcecie widziec konie w zoo? wasze zwierzaki maja lepiej?
Dodano: 12.06.2018 21:31    Przez: ~kom2
Mieszkańcy nie korzystają. Na tych koniach nie jeżdzą. Więc niech sobie te prywatne firmy męczą konie na własnych gruntach. W cyrkach już zakazano męczenia zwierząt. Zmuszanie zwierząt do nienaturalnych zachowań to właśnie skoki przez przeszkody. Zatem to męczenie koni. Czy koń biegnący swobodnie wyszukuje sobie przeszkód w terenie? Nie. To nienaturalne. Więc jesteś jesteś niżej niż dno pod mułem. I nie podnoś rangi tego wątliwego wydarzenia stwierdzeniem, że przyjdzie kilka tysięcy mieszkańców. To bzdura! Życzę intensywnych opadów deszczu i silnego wiatru, jak najmniej uczestników i jeszcze mniej widowni.
Dodano: 13.06.2018 04:39    Przez: ~Janusz
Frekwencja i tak będzie marna ! To nie pokazy lotnicze !
Dodano: 13.06.2018 09:23    Przez: ~Z
A przeprawa się wali.....
Dodano: 12.06.2018 21:49    Przez: ~Kary
co ma przeprawa do zawodów hipicznych
Dodano: 13.06.2018 12:04    Przez: ~karol k
Należą się uznanie dla Grene CUP głównego sponsora za dotychczasowe zawody i imprezy, jest to duże wyzwanie dla tej firmy należy brać przykład jak można się dobrze pokazać ,jeszcze raz gratuluję . proponuję uatrakcyjnić imprezę np. nagroda los za zakupiony jakiś artykuł - np. rower, radio lub jakiś inny. poprawi się frekwencja ,więcej stoisk z napojami itp. włączyć w to Dom Kultury, MDK i inne, mała scena z boku jakiś festyn dla dzieci na temat: "Konia" ze stacjami do zaliczenia na koniec nagroda symboliczna do wyboru. Pomysł z darmowym wesołym miasteczkiem jest ciekawy -darmowy za to zapłacą sponsorzy może być wielu. Jest możliwość się pokazać. Proszę zadbać o Toi Toi i dyżurną ekipę sprzątającą bo bywało czasami nieciekawie .Panie Prezesie niech ,bardzo Proszę nie zapomni o premii nagrodach dla tych ciężko pracujących osobach które to przygotowują - po imprezie ,a co do terenu to jest okazja zadbać o niego chociaż przy oka ...
Dodano: 13.06.2018 11:24    Przez: ~Karol k
na marginesie nie jestem w żaden sposób związany z firmą Grene, cenię sobie ludzką pracę. Jazda na kucyku niech będzie nagrodą, niech nie zdzierają tyle kasy za tak krótki czas jazdy .Można to załatwić przed imprezą np. . jazdy sponsorowane inaczej mówiąc sponsor rozliczy się z właścicielem koni po imprezie i wszyscy będą zadowoleni. Ograniczyć lożę VIP dla Urzędu Miasta -to drażni mieszkańców jedynie dla sponsorów na zasadzi stół sponsora za który odpowiada sponsor. życzę udanych zawodów ,pogody, niech to będzie impreza roku - optymistycznie.
Dodano: 13.06.2018 12:01    Przez: ~Karol k
Właściciele sponsorującej firmy nie są głupi. To żerowanie na ich dobroci. A biznesowo- porażka. Ranga żadna. Ani to reklama dla firmy, ani preztiż. Ktoś inny wykorzystuje i zarabia. Poza tym.... Sponsorowanie przedmiotowego i bezdusznego podejścia do zwierząt splendoru nie dodaje.... Nie tak się buduje i umacnia markę.
Dodano: 13.06.2018 15:06    Przez: ~Dżozo