Dzisiaj jest sobota 16 lutego 2019, imieniny: Danuty, Julianny, Daniela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20803) SPORT FORUM FIRMY (5292) PRACA (78) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 4oC
Jutropogoda
6 / 3oC
Pojutrzepogoda
7 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Młodzież III LO w Koninie w finale Turnieju Debat ... (11)Konin. Przetarg na mini uzdrowisko z tężnią został ... (48)

Właściwości szczoteczki sonicznej

Materiał promocyjny

Dodano: 20.06.2018 15:36

Szczoteczka soniczna to urządzenie, które zadebiutowało na rynku na początku lat 90. W naszych kraju dopiero teraz słychać coś więcej na jej temat. Coraz więcej osób decyduje się na zakup tego wynalazku, ale wybór odpowiedniego modelu nie jest wcale taki prosty. Co trzeba wiedzieć na temat technologii sonicznej i szczoteczek tego typu?

Kiedy szczoteczka elektryczna, obecnie nazywana rotacyjną w celu odróżnienia jej od opisywanego tu urządzenia, pojawiła się na rynku, nastąpiła prawdziwa rewolucja. Szczoteczka ta potrafiła wykonywać ruchy obrotowe z prędkością pozwalającą jej na wykonanie nawet 8000 ruchów na minutę. Pozwoliło to na uczynienie szczotkowania nie tylko prostszym, ale i skuteczniejszym. Nie poprzestano jednak na samych obrotach. W 1992 na rynku pojawiła się kolejna odmiana szczoteczki elektrycznej, zwana szczoteczką soniczną. Urządzenie to bardzo szybko spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony klientów, pomimo tego, że w dalszym ciągu wydaje się być częścią dentystycznej niszy. Dlaczego warto się zatem zainteresować wymianą naszej szczoteczki manualnej na soniczną?

Działanie szczoteczek sonicznych

W przeciwieństwie do szczoteczki rotacyjnej, model soniczny charakteryzuje się większą, podłużną główką, zbliżoną wyglądem do szczoteczki manualnej. Po uruchomieniu, szczoteczka zaczyna wibrować z zawrotną prędkością, sięgającą 40 000 ruchów na minutę. I chociaż brzmi to jak dość mocna, zrywająca szkliwo metoda szczotkowania, soniczne mycie zębów jest wyjątkowo nieinwazyjne. Włosie szczoteczki przykładamy delikatnie do szkliwa, zaś samo mycie odbywa się automatycznie. Wykorzystana w szczoteczce sonicznej nowatorska technologia wytwarza mikrobąbelki, które przenikają nie tylko do szkliwa, ale także przestrzeni międzyzębowych i innych trudno dostępnych miejsc, usuwając z nich osad i bakterie. Produkty takiego typu znajdziemy na stronie https://denthelp.pl/szczoteczki/szczoteczki-elektryczne/szczoteczki-soniczne Nie musimy się wówczas martwić o wykonywanie odpowiednich ruchów podczas szczotkowania lub o zbyt mocne przykładanie szczoteczki do zębów.

Funkcjonalność mycia

W celu zapewnienia użytkownikowi jak najlepszej ochrony zdrowia zębów, szczoteczki soniczne oferują kilka trybów pracy. Na ogół otrzymujemy trzy tryby – normalny, wybielający i delikatny, przeznaczony do wrażliwych zębów. Bardziej zaawansowane, droższe modele oferują nam nawet pięć trybów pracy, jak choćby masaż dziąseł. Czyni to szczoteczkę soniczną wszechstronnym urządzeniem dla każdego, bez względu na wrażliwość zębów lub zapalenia dziąseł. Oprócz trybów pracy, szczoteczki soniczne zostały także wyposażone we wskaźnik nacisku, który wyłącza urządzenie lub zapala lampkę (zależnie od modelu), jeśli zbyt mocno przyciskamy włosie do szkliwa. Inną pożyteczną funkcją jest specjalny timer, który pozwoli nam na kontrolę czasu mycia i trzymania się zalecanej metody szczotkowania – 2 minuty łącznie, po 30 sekund na każdy z czterech regionów naszej jamy ustnej.

Czy jest bezpieczna?

Jak najbardziej. Dzięki mało inwazyjnemu sposobowi na mycie zębów, szczoteczka soniczna nie podrażnia szkliwa i nie powoduje bólu podczas szczotkowania nawet wrażliwych zębów (pamiętajmy jednak o wybraniu trybu delikatnego mycia). Ze szczoteczek sonicznych korzystać mogą także dzieci od trzeciego roku życia. Należy jednak pamiętać, że najmłodsi powinni najpierw oswoić się ze szczoteczką manualną, co pozwoli na lepsze wyrobienie sobie pozytywnych nawyków podczas szczotkowania i zaznajomienie się z podstawami utrzymywania prawidłowej higieny jamy ustnej. Szczoteczka soniczna kosztuje znacznie więcej od modeli manualnych i rotacyjnych (najtańsze i najprostsze z nich to wydatek około 200 złotych), lecz efekty szczotkowania z pewnością czynią zakup wartościowym wydatkiem.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:higiena,   zdrowie,   zęby

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Wolę irygator ...
Dodano: 20.06.2018 21:17    Przez: ~Bezzebny
CZY ? O ,,CHIŃSKI ''WYRÓB CHODZI?. ...
Dodano: 23.06.2018 17:53    Przez: ~L

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.