Dzisiaj jest niedziela 24 stycznia 2021, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17563) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
0 / -1oC
Pojutrzepogoda
0 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Tradycja podtrzymana. Samorządowcy wspólnie kolędo ... (1)Konin. Muzeum zaprasza do stworzenia wystawy z klo ... (0)

Nauka języków - który wybrać?

Materiał promocyjny

Dodano: 22.10.2019 16:40
  • Nauka języków - który wybrać?

Sprawne posługiwanie się językiem obcym jest dziś koniecznością. W świecie, który teoretycznie nie ma granic, przy swobodnym przemieszczaniu się pomiędzy krajami, niezbędna jest umiejętność komunikacji z obcokrajowcami. Wiele osób jeszcze z czasów szkolnych wyniosło znajomość języków, jednak warto zastanowić się nad poszerzeniem tych kompetencji.

Uniwersalność językowa

Najpopularniejszym językiem jest dziś angielski. Można porozumieć się w nim praktycznie wszędzie. Wielu z was stwierdzi zapewne, że znacie już ten język w stopniu umożliwiającym poprawną komunikację. To umiejętność zdobyta zwykle w czasach szkolnych lub podczas dodatkowych kursów. Warto jednak rozważyć poszerzenie kompetencji językowych choćby o specjalistyczne słownictwo czy nomenklaturę branżową.

Innym językiem, który nadzwyczaj często wykorzystywany jest w kontaktach międzynarodowych, jest hiszpański. Zyskuje na popularności nie tylko z uwagi na wzrost zainteresowania Hiszpanią jako kierunkiem turystycznym, ale przede wszystkim dlatego, że wiele narodów na świecie mówi w tym języku. Wybierając się choćby do odległego Meksyku, można porozumieć się z mieszkańcami właśnie po hiszpańsku. Efektywne kursy językowe możecie sfinansować, wykorzystując możliwości, jakie dają pożyczki pozabankowe.

Otwarcie na wschód

Jeśli język obcy nie służy wam jedynie do celów podróżniczych, ale jest także wykorzystywany w pracy zawodowej, pomyślcie o rosyjskim. Coraz więcej rynków otwiera się na wschodzie, dzięki czemu rośnie zapotrzebowanie na specjalistów porozumiewających się w tym języku. Dawniej, gdy rosyjski był obowiązkowym przedmiotem w szkole, niemal każdy płynnie mówił i pisał w tym języku. Warto więc zainwestować w kurs, który pomogą sfinansować pożyczki pozabankowe, aby zyskać nowe umiejętności, pożądane na rynku pracy.

Podobnie sytuacja przedstawia się z językiem ukraińskim. Częstym problemem przedsiębiorców, prowadzących ożywione kontakty gospodarcze z naszymi wschodnimi sąsiadami, jest niewystarczająca znajomość języka. Intensywne kursy zapewnią wam nie tylko sprawną komunikację z obywatelami Ukrainy na stopie prywatnej, ale przede wszystkim w kwestiach zawodowych.

Nieco egzotyki

Jeszcze kilkanaście lat temu język chiński nie był popularny, szczególnie w Polsce. Jego znajomością mogła poszczycić się niewielka liczba osób, a wykorzystanie w praktyce zdobytych umiejętności nie było proste. Dziś sytuacja się zmieniła, szczególnie w zakresie kontaktów biznesowych. Współpraca z chińskimi firmami stała się codziennością wielu przedsiębiorców, a do sprawnej realizacji interesów często konieczna jest znajomość języka.

Zapewne dla wielu z was propozycja nauki chińskiego wydaje się nieco nierealna. To mylny pogląd. Warto zwrócić uwagę na rosnącą ofertę kursów. Co prawda nauka choćby pisania może być na początku sporym kłopotem, jednak z czasem i tę umiejętność można rozwinąć. Zaczynając przygodę z chińskim, dobrze jest wybrać się do tego kraju, aby spróbować swoich umiejętności w praktyce. Kursy czy wyjazd edukacyjny pomogą wam sfinansować pożyczki pozabankowe.

Wybór języka obcego, którego chcemy się uczyć, powinien być podyktowany nie tylko osobistymi zainteresowaniami, ale przede wszystkim rozwojem zawodowym. Decydując się na kurs, myślcie o przyszłości, swoich kompetencjach oraz wzroście wartości na rynku pracy. Oryginalne rozwiązania będą najlepsze, ponieważ osób władających językiem na przykład chińskim, jest nadal niewiele.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:edukacja,   nauka,   języki obceDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.