Dzisiaj jest sobota 19 września 2020, imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17779) SPORT FORUM FIRMY (5535) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
19 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Bańkowe szaleństwo na Chorzniu. Zabawa dla ... (0)Piłkarska kolejka: Drugi beniaminek na drodze Górn ... (0)

CKS Sparta Konin będzie musiał zwrócić miejską dotację?

Dodano: 18.03.2020 11:54
Źródło: LM.pl

Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Koninie szykuje się do wszczęcia procedury zwrotu dotacji przez Spartę Konin. Klub do dziś nie dostarczył rzetelnego rozliczenia miejskiego finansowania w 2019 roku.

CKS Sparta Konin to stowarzyszenie działające w Koninie. W zeszłym roku klub de facto przestał istnieć - z zasiadania we władzach klubu rezygnowały kolejne osoby, stowarzyszenie miało problemy finansowe, kolejne zespoły młodzieżowe były rozwiązywane. Na początku stycznia prezes stowarzyszenia Szymon Salzman informował z rozmowie z naszym portalem: - Poczułem się w obowiązku złożyć taką informację do KRS, że nie możemy wykonywać prawnych działań i zgłaszamy upadłość tego klubu. 

W 2019 roku klub dostał jednak od miasta dotację w wysokości 105 tys. zł. Na początku tego roku powinien się z tych pieniędzy rozliczyć. Początkowo prezes Szymon Salzman dostarczył do Wydziału Sportu i Turystyki dokumentację. - W momencie, gdy te dokumenty były do nas dostarczone w zeszłym roku, były w takim nieładzie, że my musielibyśmy układać wszystko miesiącami, wydrukami. Oddaliśmy te dokumenty do ponownego uporządkowania, żebyśmy też nie zostali posądzeni, że którykolwiek z dokumentów się gdzieś zawieruszył - tłumaczy kierownik tego wydziału Tomasz Sękowski. - Te dokumenty do nas z powrotem nie trafiły. Sprawozdanie, widać, jest zrobione na bardzo szybko. Nic z niego nie wynika, bo nie ma pełnej kwoty dotacji, ani wkładu własnego. 

Ponieważ próby kontaktu z prezesem Szymonem Salzmanem się urwały, Wydział Sportu i Turystyki wysłał oficjalne pismo do klubu z ostatecznym terminem dostarczenia dokumentów wyznaczonym na 28 marca. - Nie mam zwrotki, czy zostało to pismo odebrane, ale wydaje mi się, że nie, bo z prywatnych rozmów wiem, że prezesa nie ma w Polsce - mówi Tomasz Sękowski. Jeżeli te monity nie przyniosą rezultatu, miasto może wszcząć procedurę zwrotu dotacji.

W takim przypadku prezydent Konina wyda decyzję administracyjną, która zobliguje klub do zwrotu całości lub części dotacji. Od tej decyzji klub może się odwołać. Jeżeli decyzja zostanie utrzymana, CKS Sparta Konin będzie musiał zwrócić dotację oraz odsetki. - Jeżeli nie byłoby to zwrócone w terminie następuje normalna windykacja. Dotacje traktowane są jak zaległości podatkowe, przy pomocy Urzędu Skarbowego można więc dochodzić od wszystkich członków zarządu, którzy są wpisani w KRS, zwrotu tych dotacji - tłumaczy Tomasz Sękowski.

Do tej pory nie zdarzyło się jeszcze, by miasto domagało się zwrotu całości dotacji. W przeszłości niektóre kluby musiały zwracać niewielkie kwoty związane z nieumyślnymi błędami w wydatkowaniu miejskich pieniędzy.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A co z dotacjami Kon.KlubuTenis Konin. Jak sie to ma z dotacjami innych Stowarzyszen Rekreacyjno Sportowych i ich wynikami ,szkoleniem dzieci i mlodziezy.Dawanie dotacji na pensje Prezesow lub placenie diet zawodnikom B -klasowym to nie tedy droga. Szkolac w Klubach dzieci i mlodziez m.Konina i Powiatu Konin dochowamy sie dobrych szermierzy.pilkarzy,siatkarki,plywa krotko mowiac sportowcow ,ktorzy beda rozslawiac Konin na arenach Polski ,Europy i Swiata .A robia to juz szermierze,pilkarze,pilkarki.plywac wychowankowie tych klubow.
Dodano: 23.03.2020 09:09    Przez: Lech Nowak

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.