Dzisiaj jest sobota 24 października 2020, imieniny: Marcina, Rafała, Arety WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16526) SPORT FORUM FIRMY (5542) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 11oC
Jutropogoda
14 / 0oC
Pojutrzepogoda
15 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Goiński wygrywa w dobrym stylu podczas Suzuki Boxi ... (0)Interwencja w autobusie MZK. Pasażer odpowie za br ... (20)

Czy w obecnej sytuacji można biegać i jeździć na rowerze?

Dodano: 25.03.2020 10:57
Źródło: LM.pl

Wprowadzone wczoraj obostrzenia w zakresie poruszania się wywołały pytania o indywidualne uprawianie sportu na zewnątrz. 

We wtorek rząd wprowadził dodatkowe obostrzenia związane z poruszaniem się i zgromadzeniami. Zgodnie z tym rozporządzeniem zakazane zostało organizowanie zgromadzeń powyżej dwóch osób, a poruszanie się miało ograniczyć się jedynie do drogi do i z pracy, niezbędnych spraw życia codziennego oraz wolontariatu w walce z koronawirusem.

To od razu wywołało pytania o indywidualne uprawianie sportu na zewnątrz, np. bieganie, czy jazdę na rowerze. Samo rozporządzenie nie precyzuje dokładnie, czy tego typu aktywności są ,,niezbędnymi sprawami życia codziennego". Więcej informacji dostarcza rządowa strona gov.pl.

Zawarte są na niej pytania dotyczące nowego rozporządzenia. Jedno z nich dotyczy właśnie uprawiania sportu na zewnątrz. ,,Czy złamaniem obostrzeń jest samodzielne uprawianie sportu na zewnątrz, w tym rekreacyjna jazda na rowerze?". Odpowiedź zawarta na stronie gov.pl: ,,Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin)".

Z tej odpowiedzi wynika więc, że indywidualne lub rodzinne uprawianie sportu na zewnątrz nie będzie karane jako naruszające wczorajsze rozporządzenie. Do indywidualnej oceny zostawić należy, na ile tego typu aktywność jest obecnie wskazana i bezpieczna.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:bieganie,   jazda na rowerze,   aktywność sportowa,   sport,   koronawirus,   epidemiaDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.