Dzisiaj jest piątek 18 września 2020, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17858) SPORT FORUM FIRMY (5534) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Pamiętają o historii. Złożyli kwiaty i zapa ... (11)Wypadek na obwodnicy Sompolna. Kierowca zginął na ... (0)

Dopłata do przesyłki kurierskiej, którą nadaliśmy - wyjaśniamy.

Materiał promocyjny

Dodano: 10.08.2020 10:45

Nie jeden z nas spotkał się z taką sytuacją , że dostał powiadomienie o dodatkowej płatności do wysłanej przesyłki. Jak to możliwe? Przecież podaliśmy wymiary i system nas „przepuścił”. Skąd więc dodatkowa opłata? Postaramy się to wyjaśnić.
 

Dopłata do przesyłki kurierskiej

Dopłaty do przesyłek kurierskich to nic innego jak weryfikacja naszej przesyłki przez danego przewoźnika. Weryfikowana jest waga, wymiary oraz sposób zapakowania - jeśli są one inne niż wskazane przez nas w zleceniu mogą spowodować zmianę w cenie przesyłki. Firmy kurierskie mają szczegółowe wytyczne względem nadawania przesyłek i każda z tych firm ma inne. Przed wybraniem przewoźnika musimy się zapoznać z jego regulaminem dotyczącym wymiarów i wagi naszej przesyłki a także sposobem jej zapakowania. O wymiarach, wadze i przesyłkach niestandardowych możesz przeczytać na naszym blogu. Zachęcamy do lektury https://lepszykurier.pl/blog/gabaryty-przesylek-istotny-czynnik-wplywajacy-na-cene/

Dopłata może nastąpić również z innego powodu np.

  • Przeadresowania przesyłki
  • Napisów UWAGA OSTROŻNIE oraz GÓRA-DÓŁ
  • Zwrot przesyłki do adresata
  • Wystawionej ręcznie etykiety
     

Jak uniknąć dopłaty do przesyłki kurierskiej ?

Dopłata często jest wynikiem naszej niewiedzy, bądź nie zaznaczeniem odpowiedniego okienka gdzie pisze, że przesyłka jest niestandardowa. Pamiętać musimy także by nie zaniżać wymiarów naszej przesyłki ani jej wagi. Musimy podać stan faktyczny taki jaki jest. Wtedy nasza przesyłka nie zostanie zweryfikowana w sortowniach przewoźników. Polecamy zapoznać się z regulaminem każdego z przewoźników oraz ich charakterystyką https://lepszykurier.pl/firmy-kurierskie/ Warto także zwrócić uwagę na sposób zapakowania naszej przesyłki by była w kartonie i nie miała żadnych wybrzuszeń, nie była zaokrąglona i nie miała ostrych kantów. Natomiast jeśli jest to przesyłka paletowa, by nic nie wystawało poza jej obrys.
 

Powiadomienie o dopłacie do już doręczonej przesyłki.

Korzystając z usług brokerów kurierskich często możemy zostać poproszeni o uiszczenie dopłaty za przesyłkę .

Jeśli jesteś pewien, że twoja przesyłka miała poprawnie wskazane wymiary i wagę, wtedy należy skontaktować się z danym serwisem przez który zamawialiśmy przesyłkę i złożyć reklamację u danego przewoźnika.

Jeśli okaże się, że jednak nasza przesyłka ważyła więcej bądź po zmierzeniu jej miała faktycznie inne wymiary to niestety będziemy musieli opłatę uiścić według wcześniej zaakceptowanego cennika.

Tani kurierzy w jednym miejscu, nadawaj na https://lepszykurier.pl/tanikurier/ i sprawdź jakie to proste. Z nami nadasz przesyłkę w każde miejsce na świecie.

  • Dopłata do przesyłki kurierskiej, którą nadaliśmy - wyjaśniamy.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kurier

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.