Dzisiaj jest niedziela 11 kwietnia 2021, imieniny: Filipa, Leona, Jaromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17423) SPORT FORUM FIRMY (5590) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 10oC
Jutropogoda
15 / 5oC
Pojutrzepogoda
4 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielona edukacja na terenie Parku im. Fryderyka Ch ... (7)Jaroszewice Rychwalskie. Kierowca ciężarówki wypad ... (1)

Przez bajki Disneya zachęcają do sportu. Program UEFA Playmakers działa od stycznia w Koninie

Dodano: 3.04.2021 18:14
Źródło: LM.pl

Wprowadzony przez UEFA, europejską federację piłkarską, program Playmakers działa również w Koninie. Dzieci poprzez odtwarzanie historii z bajek Disneya zachęcane są do aktywności sportowej.

Mogą wcielić się w ulubionych bohaterów z bajek Disneya, zmierzyć z wyzwaniami, a przy okazji – poruszać się, pobawić, rozwinąć swoją wyobraźnię i współpracę w grupie. Od stycznia działa w Koninie program Playmakers, a za jego organizację odpowiadają piłkarki Medyka Konin. – Jest to projekt zapoczątkowany przez UEFA, więc, można powiedzieć, z wysokiej półki, w porozumieniu z PZPN, który wybrał 30 ośrodków w Polsce, w tym Medyka Konin – mówi Jagoda Sapor, na co dzień bramkarka Medyka i jedna z osób odpowiedzialnych za Playmakers w Koninie.

Idea programu jest bardzo ciekawa. Grupa dzieci, jeszcze przed zajęciami, ogląda wybraną bajkę Disneya, a następnie już podczas zajęć odtwarza historie poznane w bajce. – Wszystko jest w ruchu, dzieci cały czas biegają – opisuje Jagoda Sapor. Program ma bowiem zachęcać do aktywności fizycznej i ruchu, ale w nowy, o wiele ciekawszy sposób, niż tradycyjne zajęcia sportowe. – Czasy się bardzo zmieniły. Dzieci nie są już tak ruchliwe. Łatwiej jest dać telefon, by dziecko zajęło się same sobą. Zapominamy o ruchu, o swobodzie, naszych naturalnych potrzebach. Dzieci na zajęciach mają się rozwijać, by znów zaczęły biegać, cieszyć się, nabierały pewności siebie, poznawały nowe osoby – przekonuje piłkarka Medyka.

W zajęcia wplecione są przede wszystkim zabawy z piłką. Program wdrożony został dopiero w trzech krajowych federacjach, m.in. w Polsce. Ma rozwijać piłkarstwo kobiece. – Sam projekt ma na celu to, by do 2024 roku liczba piłkarek wzrosła dwukrotnie lub nawet czterokrotnie – mówi o założeniach Playmakers Jagoda Sapor. Ale przekonuje, że nie każda uczestniczka zajęć musi po nich zacząć grać w piłkę. – Czy one zostaną w sporcie? Nie wiadomo. Ale projekt zakłada, że 40% będzie kontynuować przygodę z piłką.

W Koninie Playmakers działają od stycznia, niedawno zakończyła się pierwsza grupa dziesięciu zajęć. Udział w nich jest darmowy, program przeznaczony jest dla dzieci w wieku od pięciu do ośmiu lat, choć zdarzają się nawet młodsze. Zgłoszenia chęci uczestnictwa w zajęciach można dokonać poprzez profil FB Playmakers Konin lub klub Medyk Konin.

fot. Playmakers Konin

  • Przez bajki Disneya zachęcają do sportu. Program UEFA Playmakers działa od stycznia w Koninie

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   Playmakers,   Medyk Konin,   UEFA,   Jagoda Sapor,   zajęcia sportowe,   Disney,   bajkiDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.