LM.plSportZ Węgier bez sukcesów

Z Węgier bez sukcesów

Nie tylko strefa medalowa, ale nawet faza finałowa Pucharu Europy w Godollo była daleko dla konińskich szablistek i szablistów. Reprezentanci KKSz Konin plasowali się najwyżej w okolicach pierwszej trzydziestki.

Na Węgry udało się dziesięcioro zawodników z Konina, którzy byli częścią 32-osobowej reprezentacji Polski. Wśród konińskich szablistów najwyżej uplasował się Mateusz Godlewski, który zajął 33. miejsce. W czołowej pięćdziesiątce znalazł się jeszcze Adrian Dzwoniarski (45. lokata). Turniej wygrał Leonardo Dreossi (Włochy), a najlepszy Polak – Karol Lademann (UKS Gocław 75 Warszawa) zajął siódme miejsce.

Wśród szablistek najwyżej sklasyfikowaną koninianką była Katarzyna Lengowska na 54. miejscu. Dwie pozycje niżej znalazła się jej klubowa koleżanka – Sylwia Matuszak. Zawody wygrała Sofia Pozdniakowa (Rosja), a w czołowej ósemce, na siódmym miejscu, sklasyfikowana została Marta Mazurek (UKS 13 Białystok).

Za niecałe dwa tygodnie w Koninie odbędzie się kolejna impreza spod znaku szabli. 19 października w naszym mieście mierzyć się będą juniorzy w ramach II Pucharu Polski. Tydzień później odbędzie się natomiast Ogólnopolski Turniej Młodzików.