LM.plSportKoszal Thriatlon. Podsumowanie weekendowych startów

Koszal Thriatlon. Podsumowanie weekendowych startów

Koszal Thriatlon

Ekipa Kacpra Koszala wygrała klasyfikację drużynową biegów Grand Prix Koło. Z kilkuminutową przewagą wygrała z No Name Team z Koła. Na trzecim miejscu uplasowało Koło Biega.

Czwarty bieg Grand Prix to trudna trasa, niepozwalająca się rozpędzić na praktycznie żadnym odcinku. Czasy były dalekie od od rekordów życiowych. Świetna dyspozycja Bartka Kantarowskiego, Artura Pawłowskiego i Julii Rachuby pozwoliła na zdobycie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej i powiększenie przewagi nad innymi. Dzięki temu Koszal Thriatlon pewnie zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji cyklu. Warto podkreślić rywalizację kobiet, gdzie Julia Rachuba straciła raptem 21 s do Michaliny Walczak-Pecyny (zwyciężczyni ostatniego Biegu o Lampkę Górniczą). Wtedy straciła do niej prawie trzy minuty.

76. Daniel Kubiak, 17 M16

Sobotnie zawody były najmocniej obsadzonymi podczas całej edycji biegów Grand Prix Koło. Metę przekroczyły 122 osoby.

Miejsca Koszal Team we wszystkich biegach Granx Prix Koło:

4. Julia Rachuba, 1 K16

8. Karolina Garbarczyk, 4 K16

11. Otylia Urbaniak, 5 K16

Cały cykl, czyli minimum 3 starty z 4 ukończyło 21 kobiet.

Na innych arenach

W sobotę podczas PKO Gdynia Półmaraton Marcel Konieczny przekroczył linię mety z czasem 1:37:13. Kamil Trzecki poprawił swój wcześniejszy wynik na zdecydowanie trudniejszej trasie o cztery minuty w bardzo krótkim okresie treningowym, co finalnie przełożyło się na czas 1:44:52.

Kornelia Salzman poprawiła trzy swoje rekordy życiowe na 100 m stylem grzbietowym, 100 m kraulem i 200 m kraulem podczas Szóstych Eliminacji zawodów Od Młodzika Do Olimpijczyka w Warszawie plasując się kolejno na ósmym, szesnastym i czwartym miejscu.

Dawid Haładaj ukończył górski maraton Beskidzki Topór na dystansie 43 km w 6 godzin i 18 minut. Szymon Grudziński zameldował się na trzecim miejscu open podczas Garmin Iron Triathlon Płock na dystansie 1/2. Trochę szczęścia zabrakło Paulinie, która po obiecującym rowerze na trzeciej pętli na tym samym dystansie, co Szymon uległa wypadkowi kończąc dzisiejsze zawody najpierw w karetce, a później szpitalu. Na szczęście obyło się bez złamań. Nie był to więc wymarzony debiut.