Skocz do zawartości
Ukraina

Pomoc dla Ukrainy. Jak się odnaleźć? Informacje, ogłoszenia, inicjatywy | Це війна! Втеча Дарини з Одеси

LM.plSportLigowy outsider dostarczy trzy punkty? To przedostatni wyjazd KKF w sezonie

Ligowy outsider dostarczy trzy punkty? To przedostatni wyjazd KKF w sezonie

Dodano: , Żródło: LM.pl
Ligowy outsider dostarczy trzy punkty? To przedostatni wyjazd KKF w sezonie
II liga

Do Torunia w najbliższą sobotę pojadą futsaliści KKF Automobile Torino Konin. W starciu z AZS UMK Toruń będą faworytem. Zwycięstwo pozwoli im pozostać w grze o mistrzostwo II ligi.

To będzie przedostatni wyjazd KKF Automobile Torino Konin w tym sezonie. Drużyna Przemysława Skibiszewskiego w sobotę zmierzy się w Toruniu z tamtejszym AZS UMK. Outsider rozgrywek do tej pory zdobył zaledwie jeden punkt po remisie 2:2 z Beniaminkiem 03 Starogard Gdański. Faworytem starcia będą więc koninianie. KKF Automobile Torino już raz zresztą toruńskich futsalistów w tym sezonie pokonał – 5:2 na własnym terenie.

Trzy punkty zdobyte w Toruniu pozwoliłyby koninianom nie tylko utrzymać miejsce na podium, ale również pozostać w grze o ligowe mistrzostwo. Na trzy kolejki przed końcem liderem klasyfikacji z przewagą sześciu oczek nad KKF Automobile Torino Konin jest Futsal Świecie, a drugie miejsce zajmuje Beniaminek 03 Starogard Gdański.

Z oboma zespołami koninianie zmierzą się jeszcze w tym sezonie. Przy korzystnym układzie wyników drużyna Przemysława Skibiszewskiego ma szansę je przeskoczyć i zostać mistrzem. Szanse są głównie matematyczne, ale to nie znaczy, że koninianie nie mogą jeszcze w końcówce sezonu spróbować sprawić niespodzianki.

W innych meczu ósmej kolejki Futsal Świecie zmierzy się z KP Wooden Villa Września. To spotkanie odbędzie się już w piątek. W niedzielę zaś zagrają ze sobą Beniaminek 03 Starogard Gdański i Futsal Gostyń.

Mecz pomiędzy AZS UMK Toruń a KKF Automobile Torino Konin rozpocznie się w sobotę 29 stycznia o godz. 20.30 w Uniwersyteckim Centrum Sportowym przy ul. św. Józefa 17 w Toruniu.

fot. P. Tylman

Czytaj więcej na temat:futsal, II liga, KKF Konin, AZS UMK Toruń
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole