Skocz do zawartości
LM.plSportMity na temat implantów zębowych

Mity na temat implantów zębowych

Materiał promocyjny

Dodano:
Mity na temat implantów zębowych
materiał promocyjny

Implanty zębów doskonale imitują naturalne uzębienie. Odpowiednio wprowadzony implant oraz dopasowana korona mogą służyć przez wiele lata. Faktem jednak jest, że jest implanty są po prostu drogie. To chyba właśnie dlatego, wokół nich powstało wiele mitów, które mają odciągnąć szukających „dziury w całym” od decyzji o wszczepieniu implantu zęba. Niestety tym razem tej przysłowiowej dziury po prostu nie ma. Ubytek w uzębieniu może z kolei wywierać duży wpływ na nasze zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Jeśli więc tylko mamy możliwości lepiej temu przeciwdziałać. Myślisz o implantach zębów przeczytać w jakie mity lepiej nie wierzyć?

Wszczepienie implantów boli

To jeden z najbardziej popularnych mitów nie tylko w odniesieniu do implantów, ale całego leczenia stomatologicznego. Lekarz dentysta dysponuje dziś cała gamą środków znieczulających, które dobrać może pod indywidualne potrzeby pacjenta. Duże gabinety stomatologiczne dysponują dedykowanymi specjalistami, dzięki którym w szczególnych przypadkach mogą przeprowadzić także zabieg w pełnej narkozie. Nieważne więc, czy leczymy kanałowo zęby, czy też wszczepiamy implanty, możemy być pewni, że jeśli wyrazimy taką wolę, zabieg ten będzie dla nas bezbolesny. Oczywiście co bardziej zestresowani wizytą u stomatologa pacjenci zawsze najedzą trochę strachu – ten jednak ma po prostu wielkie oczy.

Implanty mogą powodować reakcję alergiczną

Implanty zębów najczęściej wykonane są z tytanu. Mowa tu oczywiście o elemencie, który wkręcany jest w kość, a otoczony dziąsłem. Górna część implantu, korona zazwyczaj jest ceramiczna. Tytan jest materiałem całkowicie obojętnym dla naszego organizmu, to też reakcje alergiczne nie mają miejsca.

Implanty uniemożliwiają rezonans magnetyczny

Mit ten zbudowany został w oparciu o pytania, które zwykle znajdują się w kwestionariuszu pacjenta badanego za pomocą rezonansu magnetycznego. Pytanie o implanty nie ma jednak na celu wykluczenie pacjenta z zabiegu. Nie są do dziś znane fakty świadczące o złym wpływie rezonansu na posiadane implanty zębów. Chodzi raczej o to by lekarz przygotowujący opis rezonansu nie musiał zgadywać na co patrzy.

Implanty piszczą na bramkach lotniskowych

Kolejny często powtarzany mit. Tytan nie jest stopem z rodzaju „piszczących”, zwykle przechodzi przez bramki. Co więcej, nowoczesne bramki mają zmniejszoną czułość na wysokości głowy, właśnie z uwagi na fakt, że nasza czaszka często zawiera metalowe elementy – protezy szczęki, „zaślepki” wstawione podczas rekonstrukcji ubytku kości czaszki itd.

Implanty nie są dla cukrzyków

Pacjent cierpiący na cukrzycę powinien dochować możliwie największej staranności by unormować jej poziom w trakcie leczenia implantologicznego. Niemniej cukrzyca sama w sobie nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu. O co zatem chodzi z tą cukrzycą? Cukrzyca faktycznie spowalnia proces gojenia się ran, a więc nieleczona może wydłużyć proces zrastania się implantu z kością i zabliźniania dziąsła.

Nie da się wszczepić implantu w jeden dzień

Wszczepienie implantu w kość to zabieg, który przy braku przeciwwskazań przeprowadza się w czasie standardowej wizyty u stomatologa. Fakt nie każdy implant i nie każdemu, da się wszczepić w jeden dzień. Są to jednak sytuacje wynikające z indywidualnego stanu uzębienia pacjenta. Jeśli dla przykładu u pacjenta stwierdzono zanik kości, to przed wstawieniem implantu, trzeba ją odbudować, a to faktycznie wydłuży czas leczenia implantologicznego.

Czytaj więcej na temat:
zdrowie, uroda
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole