Skocz do zawartości
PILNE

Uwaga! Dzisiaj i jutro bardzo silny wiatr. Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu 

LM.plSportNiepokonany lider przyjedzie do Konina. Kibice czekają na drugie zwycięstwo

Niepokonany lider przyjedzie do Konina. Kibice czekają na drugie zwycięstwo

Dodano: , Żródło: LM.pl
Niepokonany lider przyjedzie do Konina. Kibice czekają na drugie zwycięstwo
II liga

Beniaminek 03 Starogard Gdański w sobotę przyjedzie do Konina na mecz z KKF Automobile Torino Konin. To ostatni niepokonany jeszcze w tym sezonie zespół w II lidze.

Zespół ze Starogardu Gdańskiego do Konina przyjeżdża jako lider tabeli z dorobkiem dziesięciu punktów. W czterech spotkaniach Beniaminek 03 nie przegrał jeszcze ani razu, a punkty stracił zaledwie raz – remisując w pierwszej kolejce 2:2 z AZS UMK Toruń. W kolejnych meczach drużyna z Pomorza wygrała 3:2 z Futsalem Świecie, 7:2 z Futsalem Gostyń i 6:0 z KP Wooden Villa Września.

Jeszcze w zeszłym sezonie Beniaminek 03, podobnie jak koninianie, grał w II lidze, ale wojewódzkiej. W pięciu meczach wygrał cztery razy, a tylko raz zremisował, awansując tym samym do barażów o I ligę. Zespół ze Starogardu Gdańskiego wygrał swoją grupę, ale w ćwierćfinale uległ Maj Projekt Gdańsk. Beniaminek 03 pozostał więc w II, ale oczywiście już zreformowanej, lidze.

Beniaminek 03 dysponuje sporą siłą rażenia. Osiemnaście strzelonych bramek w tym sezonie to niemal w połowie zasługa tylko Aarona Suareza Perery. Hiszpan już ośmiokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Stranierich w zespole ze Starogardu Gdańskiego jest więcej, Beniaminka 03 szczególnie upodobali sobie zawodnicy z Gran Canarii. Trzy bramki ma na koncie Rayco Martel Ravelo, a jedną Daniel Tudela Bosa. Ponadto po trzy gole zanotowali już Polacy: Konrad Nowak i Kamil Roll.

Przed KKF Automobile Torino Konin trudne zadanie, Beniaminek 03 przyjedzie bowiem do hali Rondo bronić pozycji lidera. I będzie raczej faworytem. Koninianie w tym sezonie cały czas szukają swojego rytmu. Strzelają dużo bramek, ale i też sporo tracą, co w sobotę może zostać boleśnie skarcone.

Mecz pomiędzy KKF Automobile Torino Konin a Beniaminkiem 03 Starogard Gdański rozpocznie się w sobotę 4 grudnia o godz. 18.30 w hali Rondo przy Al. 1 Maja 1 w Koninie. Transmisję oglądać będzie można w portalu LM.pl.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole