LM.plSportPrzegrali wygrany mecz. Na utrzymanie trzeba jeszcze poczekać

Przegrali wygrany mecz. Na utrzymanie trzeba jeszcze poczekać

I liga

Dopóki nie zabrzmi ostatni gwizdek nie możesz być pewny wygranej. Taki wniosek nasuwa się po dzisiejszym meczu I ligi futsalu z udziałem KKF Automobile Torino Konin.

Nieco ponad sześć minut przed końcem meczu z Bonito Helios Białystok koninanie prowadzili już 5:1, by przegrać 5:6. To się wydarzyło przez ten czas jest trudne do wyjaśnienia. Z tak trudną misją pewnie nie poradziłby sobie nawet Bogusław Wołoszański. O agentach Scully i Mulder nie wspominając. Mimo wszystko spróbuję nakreślić, co się wydarzyło.

Przede wszystkim już około osiem minut przed końcem KKF uzbierał pięć w większości niepotrzebnych fauli. To brutalnie zemściło się w końcówce. Wtedy goście zaczęli grać z lotnym bramkarzem, przy czym podstawowy golkiper Bonito już wcześniej grał bardzo wysoko. Wysokie prowadzenie być może rozkojarzyło gospodarzy, którzy albo z powodu zmęczenia albo z jakiejś innej przyczyny zaczęli blednąć. Co prawda nadal próbowali atakować, ale ekipa ze stolicy Podlasia cały czas mocno naciskała. Nie bez powodu pierwsza część gry zakończyła się bezbramkowo.

Wspomniana ilość fauli oznaczała przedłużone rzuty karne. W końcówce przez półtorej minuty goście wywalczyli dwa, w tym jeden za zbyt agresywny atak na bramkarzu Bonito przez Przemysława Skibiszewskiego. Zanim grający trener KKF-u zdołał pomyleć co zrobi, arbiter krzyknął do niego Zostaw! Nie podziałało. Jednego z karnych obronił Kacper Naskręcki, ale co z tego, skoro dziesięć sekund przez końcem przyjezdni wyszli na prowadzenie?

Mecz próbował ratować jeszcze Artur Brzuśkiewicz, przy czym nieznacznie się pomylił. Oznacza to mniej więcej tyle, że do pozostania w gronie pierwszoligowców potrzeba jeszcze punktu. Do zakończenia sezonu pozostały dwie kolejki. Za tydzień KKF Konin zagra na wyjeździe z Wenecją Pułtusk.

KKF Automobile Torino Konin – Bonito Helios Białystok 5:6 (22' Przemysław Skibiszewski, 26' Krystian Andrzejczak, 30. Bartosz Wuczyński, 33' Artur Brzuśkiewicz, 33' Krzysztof Budziński – Szymon Żabiuk x2, Norbert Jendruczek, Kamil Jackiewicz, Kamil Sakowicz, Paweł Rudkowski)

KKF Automobile Torino Konin: Maciej Marciniak, Kacper Naskręcki – Krystian Andrzejczak, Mateusz Zaborski, Przemysław Skibiszewski, Krzysztof Budziński, Artur Brzuśkiewicz, Mateusz Mroziński, Nikodem Lipiński, Damian Markiewicz, Łukasz Łajdecki