Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Kolizja na trasie Bursztynowej. Zablokowany jeden pas ruchu w kierunku Konina

LM.plGalerieSiedmiu wspaniałych ze Strikera Turek

Siedmiu wspaniałych ze Strikera Turek

Dodano:
Siedmiu wspaniałych ze Strikera Turek
Striker Turek

W ubiegły weekend siedmiu wspaniałych z klubu Striker przy Ogrodowej wzięło udział w Kickboxerskich Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Bolszewie.

W składzie reprezentacji z Turku znaleźli się: Sofia Skelsarowa, Zuzanna Żuchowska, Lena Dzieciątkowska, Ksawery Jasnowski, Szymon Ciechowicz, Bartosz Ściński oraz Dawid Jopek. W turnieju wzięło udział około 300 zawodników oraz zawodniczek z Polski, Ukrainy oraz Litwy. Turniej zorganizowany przez Tomasza Biernackiego, prezesa Gdańskiego Klubu Kickboxingu DUET. Patronatem głównym turnieju oczywiście Polski Związek Kickboxingu.

Pierwszy do swojej walki wyszedł Ksawery Jasnowski. W swojej kategorii miał aż osiemnastu przeciwników. Popularny „Ząbek” niestety przegrał w pierwszej walce, ale zaliczył najlepszy start od dwóch lat. Prowadził na punkty, lecz przez kontuzję, której doznał wcześniej przed turniejem nie mógł kontynuować swojego pojedynku. Mimo jego szczerych chęci sędzia był zmuszony przerwać walkę.

Druga do walki stanęła Zuzanna Żuchowska. W pierwszym starciu zdeklasowała przeciwniczkę pewnie wygrywając swój pojedynek na punkty. W drugiej rundzie turnieju niestety uległa doświadczonej reprezentantce Polski, ostatecznie zajmując trzecie miejsce na podium. Super wynik, mimo małego doświadczenia. Przypomnijmy, że to był jej dopiero drugi start.

Kolejną zawodniczką wychodzącą do walki była Sonia Skelsarowa. W pierwszej walce po wyczerpującej rundzie na punkty wygrała z zawodniczką z Wałcza. W drugiej walce uległa i ostatecznie zajęła drugie miejsce.

O pechu może mówić Bartek Ściński. W związku z dużą liczbą zawodników w jego kategorii, cała konkurencja odbywała się w systemie trzyminutowym. Bartek Sciński przez cały pojedynek toczył równy bój. W końcówce walki zaczął oszczędzać siły, nie biorąc pod uwagę że będzie tylko jedna runda. Ostatecznie nie jednogłośnie przegrywa na punkty.

Lena Dzieciątkowska, Dawid Jopek oraz Szymon Ciechowicz mieli walki turnieju. W swoich pojedynkach zaprezentowali wysoką klasę. Walczyli jak „z nut”. Szymon Ciechowicz w pierwszej rundzie wygrał przez nokaut. Lena Dzieciątkowska prowadząc pojedynek z zawodniczką z Litwy (w wyższej kategorii wagowej) przez całe trzy rundy pracując „na wstecznym” wypunktowała swoją rywalkę. Dawid Jopek rywalizował z aktualnym zdobywcą Pucharu Świata. W pierwszej rundzie trochę się pogubił. W drugiej oraz trzeciej rundzie prowadził bardzo wyrównany pojedynek lecz to niestety okazało się za mało by wygrać. Z zawodnikami przebywał trener, Kamil Więcławek. Niebawem kolejne, najważniejsze starty z turniejach krajowych najwyższej rangi oraz zawodowy pojedynek Patryka Szulca.

Info i foto Striker Turek

Siedmiu wspaniałych ze Strikera Turek
Siedmiu wspaniałych ze Strikera Turek
Siedmiu wspaniałych ze Strikera Turek
Siedmiu wspaniałych ze Strikera Turek
Siedmiu wspaniałych ze Strikera Turek
Siedmiu wspaniałych ze Strikera Turek
Siedmiu wspaniałych ze Strikera Turek
Przeczytaj również:Świetny Patryk Szulc
Czytaj więcej na temat:Striker Turek, kickboxing
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole