Skocz do zawartości
LM.plSportTakich derbów jeszcze nie było. Fantastyczna seria KKF Automobile Torino trwa!

Takich derbów jeszcze nie było. Fantastyczna seria KKF Automobile Torino trwa!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Takich derbów jeszcze nie było. Fantastyczna seria KKF Automobile Torino trwa!
II liga

Strzelić sześć bramek, nie stracić ani jednej i pokonać derbowego rywala – taki wymarzony scenariusz spełnił się zawodnikom KKF Automobile Torino Konin w piątkowym starciu z KP Wooden Villa Września. Tak wysokiej wygranej nad wrześnianami koninianie jeszcze nie zanotowali.

Choć przed meczem wiadomo było, że zespół z Wrześni w tym sezonie nie spisuje się najlepiej, to jednak historia starć obu zespołów kazała być ostrożnym w kreśleniu optymistycznych scenariuszy. I rzeczywiście, przez pierwsze dziesięć minut gra była wyrównana, a świetnie znające się ekipy neutralizowały nawzajem swoje poczynania. Goście groźnie uderzali z dystansu, ale bardzo czujny był Michał Jankowski.

W jedenastej minucie popełnili jednak błąd – jeden z zawodników KP Wooden Villa nie wrócił po ataku, a koninianie natychmiast to wykorzystali. Do siatki trafił Przemysław Skibiszewski, otwierając wynik spotkania. Kluczowe były jednak ostatnie minuty pierwszej połowy, gdy gospodarze dosłownie roznieśli rywali. Dwukrotnie do siatki trafił Krystian Robak, a po jednym golu dołożyli Nikodem Lipiński i Krzysztof Budziński.

Goście byli na łopatkach i nie podnieśli się z nich już do końca spotkania. Kompletnie nie mieli pomysłu, jak pokonać świetnie dysponowanych nie tylko w ofensywie, ale i w obronie zawodników KKF Automobile Torino Konin. Nie pomagała gra bez bramkarza, ani próby pressingu. Jedyne zagrożenie stwarzały wspomniane już strzały z dystansu.

A koninianie spokojnie kontrolowali mecz, w 30. minucie jeszcze podwyższając prowadzenie. Rzut karny wywalczył Nikodem Lipiński – za faul na drugą żółtą kartkę wyleciał Igor Zieliński. Do rzutu karnego podszedł Przemysław Skibiszewski i spokojnie pokonał Marcina Siepielskiego.

KKF Automobile Torino Konin zwyciężył 6:0, co jest najwyższą wygraną w starciach oficjalnych z zespołem z Wrześni. Koninianie utrzymali pozycję lidera z dorobkiem piętnastu punktów. Kolejne spotkanie w weekend 10 – 11 grudnia. W I rundzie Pucharu Polski zespół Przemysława Skibiszewskiego zagra z Pogonią Połczyn-Zdrój.

KKF Automobile Torino Konin – KP Wooden Villa Września 6:0 (11’, 30’ Przemysław Skibiszewski, 17’, 19’ Krystian Robak, 20’ Nikodem Lipiński, 20’ Krzysztof Budziński)

KKF Automobile Torino Konin: Michał Jankowski – Artur Brzuśkiewicz, Krystian Andrzejczak, Mateusz Mroziński, Przemysław Skibiszewski, Krystian Robak, Mateusz Zaborski, Nikodem Lipiński, Krzysztof Budziński, Damian Tylak, Damian Markiewicz, Łukasz Łajdecki.

fot. P. Tylman

Czytaj więcej na temat:futsal, II liga, KKF Konin, KP Września
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole