Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportTwierdza Gdańsk zdobyta. KKF Konin awansował na piąte miejsce w tabeli

Twierdza Gdańsk zdobyta. KKF Konin awansował na piąte miejsce w tabeli

Dodano:
Twierdza Gdańsk zdobyta. KKF Konin awansował na piąte miejsce w tabeli
I liga

Na zakończenie pierwszej rundy KKF Automobile Torino udał się Gdańska na mecz z tamtejszym AZS UG. Czyli z zespołem, który u siebie w tym sezonie jeszcze nie przegrał. Aż do dzisiaj.

Po pierwszych dziesięciu minutach było 0:0. Chwila dekoncentracji i straciliśmy dwie bramki. Nasza reakcja była jednak właściwa, odrobiliśmy straty i do przerwy było 3:2 dla nas. Początek drugiej połowy należał do nas, bo strzeliliśmy kolejne dwa gole. Miejscowi nie zamierzali się poddawać i złapali kontakt. Ale znów fajnie odskoczyliśmy, pod koniec meczu AZS wycofał bramkarza i wjechaliśmy do pustej bramki – tak to emocjonujące spotkanie opisuje trener KKF-u, Przemysław Skibiszewski.

Czy rywal czymś zaskoczył futsalistów z naszego miasta? – Gospodarze prowadzili grę, my byliśmy nastawieni na kontrę. Zastanawialiśmy się, czy ta młoda ekipa swoim fajnym graniem będzie miała nad nami przewagę? Natomiast doświadczeniem, skutecznością i determinacją w obronie zasłużenie wygraliśmy dzisiejszy mecz. Choć nie był łatwy.

W jedenastu meczach KKF Konin wywalczył piętnaście punktów. Jak można podsumować pierwszą część sezonu? – Wygrana z AZS UG Gdańsk wywindowała nas do środka tabeli. Niżej niż na szóste miejsce nie spadniemy. To nasz duży sukces – nie krył radości szkoleniowiec koninian.

Rzut oka na tabelę potwierdza słowa Przemysława Skibiszewskiego. Jeszcze dwa mecze do rozegrania ma Futsal Szczecin (jutro planowy i za tydzień zaległy).

Teraz futsalistów z naszego miasta czeka przerwa, która potrwa do 20 stycznia. Wtedy wyjazdowym rywalem będzie KS Gniezno.

AZS UG Gdańsk – KKF Automobile Torino Konin 5:8 (10' Hubert Krzyżanowski, 11' Szymon Korol, 27', 35' Karol Majchrzak, 28' Dominik Kukowski – 13', 39' Mateusz Mroziński, 15', 32' Krzysztof Budziński, 16', 21' Przemysław Skibiszewski, 24' Mateusz Olejniczak, 38' Krystian Andrzejczak)

KKF Automobile Torino Konin: Maciej Marciniak, Michał Jankowski, Kacper Naskręcki – Mateusz Zaborski, Krystian Robak, Krystian Andrzejczak, Mateusz Mroziński, Krzysztof Budziński, Przemysław Skibiszewski, Nikodem Lipiński, Damian Markiewicz, Mateusz Olejniczak, Łukasz Łajdecki

Foto archiwum Piotra Tylmana

Twierdza Gdańsk zdobyta. KKF Konin awansował na piąte miejsce w tabeli
Czytaj więcej na temat:KKF Konin, I liga
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole