LM.plSportTwierdza Gdańsk zdobyta. KKF Konin awansował na piąte miejsce w tabeli

Twierdza Gdańsk zdobyta. KKF Konin awansował na piąte miejsce w tabeli

I liga

Na zakończenie pierwszej rundy KKF Automobile Torino udał się Gdańska na mecz z tamtejszym AZS UG. Czyli z zespołem, który u siebie w tym sezonie jeszcze nie przegrał. Aż do dzisiaj.

Po pierwszych dziesięciu minutach było 0:0. Chwila dekoncentracji i straciliśmy dwie bramki. Nasza reakcja była jednak właściwa, odrobiliśmy straty i do przerwy było 3:2 dla nas. Początek drugiej połowy należał do nas, bo strzeliliśmy kolejne dwa gole. Miejscowi nie zamierzali się poddawać i złapali kontakt. Ale znów fajnie odskoczyliśmy, pod koniec meczu AZS wycofał bramkarza i wjechaliśmy do pustej bramki – tak to emocjonujące spotkanie opisuje trener KKF-u, Przemysław Skibiszewski.

Czy rywal czymś zaskoczył futsalistów z naszego miasta? – Gospodarze prowadzili grę, my byliśmy nastawieni na kontrę. Zastanawialiśmy się, czy ta młoda ekipa swoim fajnym graniem będzie miała nad nami przewagę? Natomiast doświadczeniem, skutecznością i determinacją w obronie zasłużenie wygraliśmy dzisiejszy mecz. Choć nie był łatwy.

W jedenastu meczach KKF Konin wywalczył piętnaście punktów. Jak można podsumować pierwszą część sezonu? – Wygrana z AZS UG Gdańsk wywindowała nas do środka tabeli. Niżej niż na szóste miejsce nie spadniemy. To nasz duży sukces – nie krył radości szkoleniowiec koninian.

Rzut oka na tabelę potwierdza słowa Przemysława Skibiszewskiego. Jeszcze dwa mecze do rozegrania ma Futsal Szczecin (jutro planowy i za tydzień zaległy).

Teraz futsalistów z naszego miasta czeka przerwa, która potrwa do 20 stycznia. Wtedy wyjazdowym rywalem będzie KS Gniezno.

AZS UG Gdańsk – KKF Automobile Torino Konin 5:8 (10' Hubert Krzyżanowski, 11' Szymon Korol, 27', 35' Karol Majchrzak, 28' Dominik Kukowski – 13', 39' Mateusz Mroziński, 15', 32' Krzysztof Budziński, 16', 21' Przemysław Skibiszewski, 24' Mateusz Olejniczak, 38' Krystian Andrzejczak)

KKF Automobile Torino Konin: Maciej Marciniak, Michał Jankowski, Kacper Naskręcki – Mateusz Zaborski, Krystian Robak, Krystian Andrzejczak, Mateusz Mroziński, Krzysztof Budziński, Przemysław Skibiszewski, Nikodem Lipiński, Damian Markiewicz, Mateusz Olejniczak, Łukasz Łajdecki