Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportW Osieczy rozegrano derby. I to nie byle jakie!

W Osieczy rozegrano derby. I to nie byle jakie!

Dodano:
W Osieczy rozegrano derby. I to nie byle jakie!
Orzeł Osiecza

W Osieczy (gmina Rzgów) odbył się Festyn Wiejski pod hasłem „Pożegnanie Lata – Sportowe Derby Osieckie – Trenuj z Orłem – W lesie ćwicz formę!”.

Imprezę odbyła się na boisku w Osieczy. Jego organizatorami byli: sołtys i Rada Sołecka Osieczy Pierwszej, Wspólnota Gruntowa Osieczy Pierwszej, LZS Orzeł Osiecza, OSP Osiecza, KGW „Osieczanki” oraz Radny Gminy Rzgów Jan Gośka.

Festyn odbył się w ramach dofinansowania z Lasów Państwowych oraz Wspólnoty Gruntowej Osieczy Pierwszej. Jedną z atrakcji były Piłkarskie Derby Osieczy, podczas których uroczyście podsumowano Jubileusz 20-lecia istnienia klubu sportowego LZS Orzeł Osiecza. W zmaganiach piłkarskich wzięło udział aż 25 zawodników z Osieczy.

Ostatecznie lepsza okazała się drużyna „Starych Dziadów”, która zwyciężyła 2:0 z „Młodymi Wilkami”. Dla uczestników zmagań sportowych czekały medale i upominki ufundowane przez LZS Orzeł Osiecza oraz Lasy Państwowe. Prezes klubu Michał Rek wręczył także pamiątkowe statuetki najaktywniejszym działaczom oraz organizacjom współpracującym z klubem. Następnie druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieczy zaprezentowali manewry pożarnicze pokazujące symulację akcji pożarniczej w lesie. Druh Łukasz Kujawa zaprezentował prelekcję na temat specjalistycznego sprzętu używanego w akcjach gaśniczych oraz zasadach właściwego zachowania się w lesie. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Osieczanki” przygotowały smaczne potrawy z produktów leśnych (m.in. pierogi, zupy, paszteciki, ciasta, drożdżówki, wędliny z dziczyzny, soki itp.) Zebrani wzięli także udział w biesiadzie piosenek leśnych z Gminnym Chórem Dominium ze Sławska. Wszyscy bawili się wyśmienicie przy muzyce DJ-a do późnych godzin wieczornych.

Info i foto Orzeł Osiecza

Czytaj więcej na temat:Orzeł Osiecza, festyn
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole