Skocz do zawartości
LM.plWiadomościCo powinno znaleźć się w wyprawce dla kota?

Co powinno znaleźć się w wyprawce dla kota?

Materiał promocyjny

Dodano:
Co powinno znaleźć się w wyprawce dla kota?
materiał promocyjny

Każda osoba, która podjęła decyzję o kupnie lub adopcji kota, z pewnością chciałaby, aby gromadzenie wyprawki przebiegało bez żadnych niespodzianek. Jakich? A przykładowo takich, które wynikają z nadmiernego rozemocjonowania, przez co można zapomnieć o najbardziej podstawowych akcesoriach, takich jak miski. Dlatego sklep Psia Kość przygotował odpowiednie zestawienie produktów!

Kocie meble, bez których nie obejdzie się żaden pupil

Przygotuj się na to, że kot dość bezpardonowo wejdzie w przestrzeń Twojego domu lub mieszkania. A to dlatego, że zwierzęta te uwielbiają się wspinać, chować w różnych kryjówkach i grzać się w najcieplejszych kątach, przykładowo koło kaloryfera. Drapak oraz legowisko to zdecydowanie must have - zwłaszcza, jeśli nie chcesz, aby znudzony zwierzak niszczył otoczenie. Bardzo dobrym rozwiązaniem są tzw. drzewka, łączące posłanie, drapak oraz półeczki, znajdujące się na różnych poziomach, co zapewnia kotu miejsce do odpoczynku oraz zabawy. Dobrym wyborem są też specjalne hamaki, które można zamontować na oknie (aby mruczek mógł obserwować, co dzieje się za oknem lub po prostu odpoczywać w promieniach słońca). Sklep Psia Kość przypomina też, aby nie zapomnieć o kuwecie i żwirku. Ten ostatni dostępny jest m.in. w formie:

  • silikonowej,
  • bentonitowej,
  • drewnianej,
  • kukurydzianej.

Co trzeba wiedzieć o żywieniu kotów, przygotowując się na nowego członka rodziny?

Pamiętaj o tym, że zarówno w przypadku kota z hodowli, jak i adopciaka, zawsze powinieneś lub powinnaś otrzymać informację o tym, jak kot był do tej pory żywiony. Podczas pierwszych dni pobytu w nowym otoczeniu ważnym jest, aby zwierzak otrzymywał produkt tej samej marki. Później możesz zmienić karmę mokrą i suchą na dietę BARF, opierającą się na surowym mięsie, lub wypróbować inne marki, dostępne obecnie na rynku. Jeśli boisz się, że wybierzesz produkt o złym składzie, warto zaopatrzyć się u sprawdzonego sprzedawcy. Sklep Psia Kość podczas wyboru zarówno karm, jak i innych smaczków oraz przekąsek dla zwierząt, współpracuje z weterynarzami, doskonale znającymi się na zbilansowanym żywieniu kotów. Dzięki temu kot może wypróbować wiele różnych smaków oraz marek pożywienia, bez obawy o to, że skład nie będzie odpowiednio urozmaicony. Nie zapomnij także o tym, aby kupić specjalną kocią fontannę do picia wody. Zwierzęta te mają tendencję do picia mniej niż potrzebują, a taka forma wodopoju jest dla nich po prostu interesująca.

Zabawki i akcesoria do pielęgnacji dla kocięta oraz dorosłego kota

Jeśli chciałbyś lub chciałabyś wychodzić z kotem na spacery, koniecznie zaopatrz się w szelki i smycz. W kwestii pielęgnacji na pewno nie warto pomijać szczotki do wyczesywania, a jeśli kot będzie miał wymagającą sierść, to na pewno przydadzą się też grzebień oraz specjalne kosmetyki. Jeśli do tej pory nie miałeś lub nie miałaś doświadczenia z obcinaniem kocich pazurków, lepiej nie próbuj robić tego sam i wybierz się do weterynarza, kiedy przyjdzie na to pora. Wszystkie wspomniane w tym artykule produkty, a także o wiele więcej, znajdziesz pod linkiem https://sklep-psiakosc.pl/rzeczy-dla-kotow.Na koniec rada dotycząca zabawek dla nowego członka rodziny. Brzmi ona: w tym temacie możesz zaszalej jak tylko chcesz! W końcu radochę z tego zakupu będzie miał nie tylko pupil, ale i Ty - a to oznacza wiele godzin wspólnej zabawy.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole