Skocz do zawartości
LM.plWiadomościGazociąg w Niesłuszu pod lupą nadzoru budowlanego. Jest decyzja!

Gazociąg w Niesłuszu pod lupą nadzoru budowlanego. Jest decyzja!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Gazociąg w Niesłuszu pod lupą nadzoru budowlanego. Jest decyzja!

Polska Spółka Gazownictwa w Poznaniu będzie musiała sprawdzić dokładnie stan techniczny przyłącza gazowego w Niesłuszu. Taką decyzję zamierza wydać Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla miasta Konina. Przez ostatnich kilka tygodni doszło już do dziewięciu awarii gazociągu!

Pod koniec marca właściciele jednej z posesji położonej przy ul. Przemysłowej, podczas prac porządkowych na działce wyczuli zapach gazu. Koninianie skierowali do Polskiej Spółki Gazownictwa pismo, w którym w obawie przed katastrofą domagali się natychmiastowej modernizacji rurociągu lub zaprzestania przesyłania gazu. Pismo w tej sprawie do PSG wystosował również prezydent Piotr Korytkowski i poseł Tomasz Nowak.

Jak się okazuje od marca do tej pory doszło do dziewięciu awarii gazociągu w Niesłuszu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla miasta Konina.

– Przedłożono nam z gazowni protokoły przeglądów z wcześniejszych lat i z ostatnich awarii. Ze względu na to, że tych awarii było dziewięć wydam postanowienie o przedłożeniu oceny stanu technicznego tego przyłącza – mówi Adrian Jakubowski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego dla miasta Konina. – Awarie się zdarzają, ale nie tak często i nie na tym samym gazociągu. Ich kumulacja to nie jest dla mnie normalna rzecz. Z dokumentacji PSG wynika, że robiono przeglądy roczne gazociągu i nie ma zagrożenia. Chcę mieć jednak pewność, że wszystko jest w porządku – dodaje.

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego planuje wydanie decyzji przedłożenia oceny stanu technicznego przyłącza z 30-dniowym terminem wykonania, od dnia otrzymania postanowienia.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole