Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościHiszpańskie nauczycielki odwiedziły szkołę w Paprotni

Hiszpańskie nauczycielki odwiedziły szkołę w Paprotni

Dodano:
Hiszpańskie nauczycielki odwiedziły szkołę w Paprotni
Edukacja

Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Paprotni (gmina Krzymów) odwiedziły trzy nauczycielki z Hiszpanii. Obserwowały codzienną pracę polskich koleżanek, które również napisały podobny projekt. Jeśli otrzyma dofinansowanie, to będzie można spodziewać się rewizyty.

Zaprosiliśmy trzy nauczycielki z Hiszpanii, ponieważ staramy się uzyskać dotację w ramach programu Erasmus+ i czekamy na wyniki. W ramach tego projektu szukaliśmy miejsc i zagranicznych szkół, gdzie moglibyśmy wykonać takie działanie jak obserwacja pracy. W hiszpańskiej Segowii już realizują taki projekt i też szukali szkoły, w której mogliby obserwować metody pracy, różnego rodzaju działania, szczególnie w zakresie zrównoważonego rozwoju i rozwijania umiejętności ekologicznych. Wybrano naszą szkołę i mamy gości – powiedziała Katarzyna Brzezińska, nauczycielka języka angielskiego w Paprotni.

Szkoła z gminy Krzymów przygotowała wiele różnorodnych działań. Były to między innymi „Podchody ekologiczne” przy wieży widokowej w Paprotni zakończone ogniskiem integracyjnym, czy „Talerz pełen zdrowia” polegający na tym, że uczniowie różnych klas przygotowywali dania ze zdrowych produktów, w czym szkołę wsparła firma Kupiec, która przekazała zdrowe przekąski. Uczniowie czwartej i piątej klasy zaprezentowali przedstawienie w języku angielskim „Nadzieja dla Ziemi”. Była też wycieczka na Złotą Górę połączona z lekcją ekologii w Rezerwacie Przyrody „Natura 2000”.

To tylko część inicjatyw podejmowanych przy realizacji projektu, w których brały udział nauczycielki z Segowii. Jednym z jego celów jest też praca z dziećmi o zróżnicowanych możliwościach rozwojowych, dlatego Hiszpanki obserwowały wiele indywidualnych zajęć z uczniami. Zauważyły wiele podobieństw w działaniach ich szkoły i placówki w Paprotni, ale starały się wyłapywać przede wszystkim to, co dla nich jest nowe. Jak sie okazało, do takich działań należy prowadzenie aktywności edukacyjnej poza murami szkoły. W ich stronach wszystkie dzieci zaczynają zajęcia o dziewiątej i kończą o drugiej, stąd zainteresowanie przebiegiem lekcji w lokalnej polskiej szkole.

Źródło: Gmina Krzymów 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole