Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościIle zarobili nasi posłowie? Najbogatszy ma majątek warty kilkanaście milionów

Ile zarobili nasi posłowie? Najbogatszy ma majątek warty kilkanaście milionów

Dodano: , Żródło: LM.pl
Ile zarobili nasi posłowie?  Najbogatszy ma majątek warty kilkanaście milionów
Oświadczenia majątkowe

Ponad 14,5 mln zł warty jest majątek najbogatszego posła z okręgu konińskiego – Leszka Galemby (PiS). Milionerami jest jednak zdecydowana większość naszych reprezentantów.

Obowiązek składania oświadczeń majątkowych mają radni, kierownicy jednostek organizacyjnych, prezesi spółek miejskich, czy prezydenci. Na stronach Sejmu i Senatu dostępne są oświadczenia posłów z okręgu konińsko-gnieźnieńskiego: Ryszarda Bartosika (PiS), Witolda Czarneckiego (PiS), Zbigniewa Dolaty (PiS), Leszka Galemby (PiS), Pauliny Hennig-Kloski (Polska 2050), Zbigniewa Hoffmanna (PiS), Tomasz Nowaka (KO), Tadeusza Tomaszewskiego (Lewica) i Jacka Tomczaka (PSL).

Dotyczą one stanu majątku w 2021 roku. Parlamentarzyści wykazują w nich swoje roczne dochody, oszczędności, posiadane nieruchomości, udziały w spółkach i akcje oraz posiadane ruchomości (np. auta) warte powyżej 10 tys. zł.

Najbogatszym posłem bez wątpienia jest Leszek Galemba z PiS, którego majątek to ponad 14,5 mln zł. Dokładne jego oszacowanie jest niemożliwe na podstawie oświadczenia majątkowego – parlamentarzysta posiada bowiem gospodarstwo rolne z tak dużą liczbą maszyn i urządzeń, że nie mieszczą się one wszystkie w rubryce dokumentu. Milionerami jest jednak zdecydowana większość naszych reprezentantów. Wyjątkami są jedynie Zbigniew Hoffman z PiS, którego majątek to „zaledwie” ok. 280 tys. zł oraz Jacek Tomczak z Koalicji Polskiej z majątkiem oscylującym wokół 590 tys. zł.

Dokładne dane dot. poszczególnych parlamentarzystów na kolejnych stronach.

fot. sejm.gov.pl 

strona 1 z 10
strona 1/10
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole